Lotte Jürjendal tõi lavale ainulaadse kollektsiooni

Kunstnik Lotte Jürjendal tõi sügisese Tallinn Fashion Weeki moelavale ainulaadse kollektsiooni, esitledes kristallhelmeste ja poolvääriskividega ehitud kunstiteosid. Stiililiselt on tema loodud brändi Varvara Boutique’i mood palju mõjutatud antiikajastutest nagu barokk, rokokoo ja kuninganna Victoria ajastu, kuid  kontseptsiooniliselt seotud ka futurismiga.

Lotte Jürjendal on kunstnik ja muusik, kes tegeleb lisaks veel  kujutava kunstiga. Ta on õppinud EKAs klaasikunsti ning elanud lähiajal viis aastat Inglismaal. Stiililiselt on tema loodud brändi Varvara Boutique’i mood palju mõjutatud antiikajastutest nagu barokk, rokokoo ja kuninganna Victoria ajastu, kuid  kontseptsiooniliselt seotud ka futurismiga.

Teoste suurim rõhk on rohketel keerukatel kristallhelmestikanditel, mille ebamaise sädeleva maagiaga on disainid kaetud ülevoolavalt pillava küllusega. Igale teosele kulub ohtralt poolvääriskive, Swarovski kristalle, klaaskristallhelmeid, pärleid ja litreid.

Valmistamisprotsess on Lotte Jürjendali sõnul aega, spetsiifilisi käsitööoskuseid ja täpsust nõudev töö. Tulemuseks erilised 100 protsenti  käsitööna valminud kordumatud ainueksemplarid, millel on kõrge kunstiline väärtus. Viimasel aastal on disainer Varvara Boutique’i moekunsti esitlenud ka mitmetes kunstigaleriides: isikunäitused Okapi galeriis,  Solarise galeriis ja Solarise keskuse disainitänaval.

Lisa kommentaar