Loodushoidlik rõivamärk

Peagi jõuab poodidesse rõivamargi August 2015. aasta sügis- ja talverõivaste kollektsioon. August on bränd, mille Eesti Moedisaini Liit esitas kohaliku moemaastiku mainekaima moedisaini auhinnagala Hõbenõel nominendiks.

Augusti sügis- ja talverõivaste kollektsiooni seovad ühtseks tervikuks askeetlik disain ja orgaanilised kangad. Fookuses on looduse puutepunkt rõivadisainiga, järgides samal ajal jätkusuutlikkuse põhimõtet. Terve disainiprotsess ideest viimistluseni on toimunud Eestis.

Värsket kollektsiooni rikastab laiem värvipalett ning täienenud kangavalik: orgaaniline puuvill ning kohalikes tehastes toodetud bambuskangas ja merino vill. Domineeriv orgaaniline puuvill on tähistatud GOTS-sertifikaadiga, mille kõrged kriteeriumid ning pidevad kvaliteedikontrollid tagavad kanga tootmisprotsessil minimaalse ökoloogilise jalajälje (pestitsiidide ja mürkidevaba puuvillakasvatus, säästlik veekasutus), protsessis osalevate inimeste heaolu ja ohutuse ning kogu tarneahela läbipaistvuse.

„Augusti eesmärk on vaadata moeloomise pindmistelt kihtidelt sügavamale ning võtta rõivabrändina vastutus oma tegevuse mõju eest keskkonnale. Samas andes sealjuures klientidele valikuvõimalus panustada puhtamasse elukeskkonda,” märgib Pariisis maineka Studio Berçot moekooli moedisaini eriala lõpetanud Augusti peadisainer Äli Kargoja.

Augusti uus kollektsioon on alates augustist müügil Tallinna Kaubamajas, kaupluses Reede (Rotermanni 5), Eesti Disaini Majas (Kalasadama 8) ning veebipoes Augusti kodulehel.

Jälgi Augusti tegemisi Facebookis  ja Instagramis.

Lisa kommentaar