Lindex toob müügile Re:Designi

Lindex toob märtsis müügile Re:Design kollektsiooni – eksklusiivsed väärtustaval taaskasutusel põhinevad rõivaesemed, mis on taasdisainitud ja valmistatud Rootsis, Boråses. See kollektsioon esindab Lindexi värskeimat ettevõtmist, avastamaks uusi innovaatilisi ümbertöötamist kaasavaid töömeetodeid.

lindex

 

Kollektsioon koosneb kuuest naisterõivaste sortimendi esemest. Riiete valmistamiseks on kasutatud Lindexi varasemate hooaegade teksakollektsiooni Better Denim esemeid, mis on ümber disainitud ja Rootsis uuteks rõivaesemeteks kokku pandud. Algsetele rõivaesemetele on kas lisatud uusi detaile või on need juppideks lahti harutatud ja seejärel taas kokku pandud, andes sel moel elu täiesti uutele toodetele.

„Oleme Re:Designi kollektsiooni esitlemise pärast väga põnevil! Selle loomisel oleme uurinud iga kasutatud rõivaeseme võimalusi ning avastanud seejuures uusi ümbertöötamisel põhinevaid tööviise, et kasutada vähem ressursse ja pikendada riiete kasutusiga. Suurepäraste rõivaesemete kasutusea pikendamine, disainides need ümber uuteks imelisteks esemeteks, on tõesti üks järjekordne samm jätkusuutlikuma ja ressursisäästlikuma viisi poole toota silmapaistvat moodi!” räägib Sara Winroth, Lindexi jätkusuutlikkuse valdkonna juht.

redesign-4

 

Re:Design on pilootprojekt, mille Lindex on teinud koostöös Re:textile’iga Boråses asuvas Rootsi tekstiilikoolis. Re:Textile on organisatsioon, mis loob tekstiilitööstuse jaoks disaini- ja ärimudeleid, mida rakendada olemasolevate riiete ümberdisainimises ja taaskasutuses.

„Meie eesmärk Re:textile’is on aidata uute disainiprotsesside ja ärimudelite kaudu kaasa ressursikasutuse vähendamisele ning oleme väga õnnelikud, et saime koos Lindexiga selle projekti ellu viia. Arvestades Lindexi tugevat moeloomingut ja laia sihtrühma, aitab koostöö nende kui partneriga meil viia taasdisaini nišitegevusest laiemale turule, ning see võib juba nii mõndagi muuta,” ütleb Adrian Zethraeus, Re:Textile’i projektijuht.

Lindexi kollektsioon Re:Design tuleb müügile piiratud mahus ning see on saadaval 16. märtsist veebilehel lindex.com ja kahes Rootsi kaupluses – Göteborgis asuvas Nordstanis ja Stockholmis asuvas Sergelgatanis.

Lisa kommentaar