Lindex esitleb kollektsiooni koostöös Joy Zandéniga

Lindex esitleb kollektsiooni koostöös Rootsi disainer Joy Zandeniga (1922-2017). Tema kaunid maalähedased mustrid on inspiratsiooniks Lindexi suvekollektsioonile.

lindexs

Fotod: Tootja

Joy Zandén sündis 1922.aastal Helsingis. Ta isa oli helilooja ja ema skulptor. Joy kasvas üles Pariisis, aga veetis suved Göteborgi lähedal Särös, mille kaunis loodus oli inspiratsiooniks tema kunstile.

1950.aastatel läks Joy New Yorki ja proovis oma mustridisaine müüa, aga keegi ei tundnud huvi naisdisaineri vastu. 60 aastat hiljem leidis tema tütar Jessica Zandén ema keldrist need ajatud mustriaarded. Kunagi pole liiga hilja…

lindex

 

Sel suvel äratatakse need mustrid koostöös Lindexiga ellu. Kollektsioon, mis avaldab austust Rootsi loodusele, koosneb kolmest imekaunist suvekleidist, kahest romantilisest topist ja ühest tõeliselt ainulaadsest seelikust. Lisaks on ka väikestele tüdrukutele Mini-Me kollektsioonis kaks kleiti, rääkimata armsatest komplektidest ja kleitidest beebidele.

linde

 

Kollektsiooni neljale mustrile, “Västerskog, Ängsull, Nostalgi and Midsommar”, on nime andnud Zandéni perekond ja need on inspiratsiooni saanud suvedest Göteborgis.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar