Lina ja villa sümbioos

Hõbenõela auhinnale nomineeritud tekstiilidisainer Mare Kelpman on valmis saanud suvise kollektsiooni, mille linase ja villa harmoonilises koosluses näeb lihtsalõikelisi kleite, pluuse ja jakke.

„Kuna eelistan töötada naturaalsete materjalidega, siis olen valinud suveks 100% linase kanga, mis toimib palaval suvepäeval jahutavamalt kui muud tekstiilmaterjalid. Meie suved on ettearvamatud ning kerged villased jakid ja mantlid pakuvad seevastu mõnusat soojust jahedamal suveõhtul või -päeval,” kommenteerib disainer Mare Kelpman.

Linaste kleitide värvivalik on mitmekesine. Unikaalsetest kangastest Woolly jakkide kollektsioon valmis kevadel 2016, uus meriinovillast kangas on aga oma mustrilt ja värvipaletilt minimalistlikum. Jakid on õhuliselt kerged ning soojust lisab karvane kangastruktuur.

Värviliste mantlite kollektsioonis on mitmeid uusi mustreid ning kangas on õhem ja pehmem kui talvises kollektsioonis. Naturaalne kangas on ülikerge, hingav ja ihusõbralik ning mis oluline, kandja ei jää kindlasti märkamatuks.

Kauplus Kelpman textile on avatud Telliskivi loomelinnaku poetänaval (Telliskivi 60a, I korrus), lahtiolekuajad on teisipäevast reedeni kell 11-19 ja laupäevast esmaspäevani kell 11-17.

Lisa kommentaar