Liisi Eesmaa argimaagia

Eesti moe tippsündmus Tallinn Fashion Week sai teisipäeval alguse palavalt oodatud Kuldnõela ja Hõbenõela auhindade galaõhtuga, kus kuulutati Kuldnõela auhinna võitjaks Liisi Eesmaa ning Hõbenõela auhinna pälvis Julia Maria Künnap.

Teisipäeval krooniti Kuldnõela galal Eesti moedisaini ihaldatuima auhinnaga Kuldnõel viimasel viiel aastal silma paistnud moelooja Liisi Eesmaa, kellele andis auhinna üle kultuuriminister Heidy Purga. Hõbenõelaga avaldati tunnustust viimase aasta jooksul tähelennu teinud ehtekunstnikule Julia Maria Künnap, kellele andis auhinna üle sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo.

“Loominguinimestel võiks olla julgus piire mitte tunnistada. Kui vaadata Eestis ringi, siis annet on, aga julgust on paljudel puudu. Liisi Eesmaa on aga unikaalne nähtus – ta pole mitte ainult selle aasta võitja, vaid üleüldse üks eredamaid nähtusi moemaastikul. Kui ta tuli, lõi jalaga ukse lahti, kehtestas oma reeglid ja ta pole siiani peatunud. Suurejooneline säde paneb ta paistma kõrgele ja kaugele,” kommenteeris žüriiliige Kristina Herodes.

Liisi Eesmaa tõdes ise, et võitu oli keeruline ennustada, konkurendid olid väga tugevad ja kollektsioonid eriilmelised. “Muidugi ma lootsin, et ma saan selle!” kommenteeris Kuldnõela võitu tuntud stilist ja moelooja Liisi Eesmaa. Tema eesmärgiks on külvata positiivsust ning toetada isikupära. Kollektsioonide loomisel lähtub ta sisetundest ja kõik ideed, mis tulevad ka teostatud saavad.

Lisa kommentaar