Liisbet Saue „Kaasiku taga kuusikus”

Omanäolisel moeplatvormil Mood-Performance-Tants näitab oma kollektsiooni ka disainer Liisbet Saue, kes on looduses viibimisest inspiratsiooni leidnud.

Liisbet_Saue

Foto: Ipi Ilves

Liisbeti moekollektsioon „Kaasiku taga kuusikus” on mõeldud ennast mitte väga tõsiselt võtvatele loodussõpradele ja rändavatele hingedele, kes ei pelga oma julgete valikutega silma paista ja eristuda. Kollektsiooni inspiratsioon tuleneb unenäolisusest, pisut pea pilvedes ringi rändamisest ja metsas uitamisest. Samal ajal mõlgutades häid ja heleroosasid mõtteid. „Kaasiku taga kuusikus” kannab endas sõnumit, et mitte kunagi ei tohiks ennast ja elu võtta liiga tõsiselt ning lakata unistamast. Inimene võiks teatud hetkedel üles leida oma sisemise lapse ja tema ilmumist rõõmsalt tähistada ning soovi korral ka maailmaga jagada.

Tutvusta ennast

Olen Tartu juurtega EKA moedisaini tudeng, kes armastab üle kõige maitsvat kohvi juua ja heade inimeste seltsis aega veeta. Silmad lähevad särama ka kangapoe riiulite vahel jalutuskäike tehes ja mõnda põnevat (reisi)seiklust planeerides. Suuremas plaanis olen vist natukene boheemlane ka ja tegelikult olen juba lapsest peale kunsti sees kasvanud.

Iseloomusta enda kollektsiooni

„Kaasiku taga kuusikus” on puhtalt eneseväljenduslik kollektsioon, mis on suunatud inimestele, kes ei võta moodi liiga tõsiselt ja mõistavad väikest huumorit. Kollektsioon on inspireeritud rändamisest Eestisse, kus valitsevad tihtipeale segased ilmastikuolud, kuid ümberringi on palju puutumata loodust ja metsa, mis väärib avastamist. Minu jaoks ongi mood hetkel midagi sellist, mis nõuab katsetamist ja väikest vastuolu.

Liisbet_Kollaaz

 

Milline on sinu riietumise kuldreegel?

Kindlasti mugavus, sest see on esimene oluline samm, kuidas ennast hästi tunda. Muidu endale erilisi reegleid ei ole kehtestanud ja kannan ikkagi seda, mis meeldib. Tõsi, valdavalt on minu riided siiski musta värvi.

Liisbeti Saue kollektsiooni saab näha 7. mail, mil Tubina saali täidab üheks õhtuks vaatemänguline moelavastus. Lavastaja ja koreograaf Jaan Ulst viib külastajad võlumetsa, kus leiab aset erakordne moeseiklus. Külastajate ette laotub kirev maastik täis tantsu- ja performance-kunsti, millele loob visuaalselt lummavad valgusvormid valguskunstnik Taavi Toom. Õhu paneb võnkuma muusikaline kujundaja Ardo Ran Varres.

MPT piletid on piiratud koguses saadaval Piletilevi eelmüügist. Heino Elleri nimelise Tartu muusikakooli uksed avatakse külastajatele kell 20.30 ning moelavastus algab kell 21.00. Lisainfo MPT kodulehelt ja MPT Facebooki lehelt.

Lisa kommentaar