Liiga äge, et olla tõsi

Inga Vatsk-Laasner paneb mängleva kergusega elama kõik musta varjundid ning kannab vähimagi pingutuseta naivistlikud mustrid suursuguseks. Ta on naine, kes teab, mis on stiilne, ja ei eksi kunagi. Lõpuks ometi on tema laitmatu maitse vormunud rõivabrändiks, mis kannab naise initsiaalidest põimunud nime I V L.

INGA_1_A

Foto: Leslie Laasner

Inga, sind tuntakse peamiselt modelli ja DJ-na, kuid tegelikult kuulub sinu pagasisse ka töö finantsalal, laste kasvatamine ja nüüd ka uue endanimelise brändi loomine. Kuidas sa ise sõnastaksid: kes sa oled? 

Kõik see kokku ongi mina – omavahel segunenud eklektiline mikstuur: paarkümmend aastat modellitööd, stilistikat moeajakirjadele ja show’dele, finantsjuhtimist päeval, DJ amet öösel ning, mis põhiline, kahe poja kasvatamist ja õrnahingelise kunstniku-muusiku-motohulluga kooselamist.

Kas mood on sind juba lapsepõlvest paelunud?

Elasin kuni keskkooli lõpetamiseni maal ja tegelikult ei teadnud moest suurt midagi, kuid tahtsin juba lapsena eristuda. Välimuselt olin poisilik. Mul olid lühikesed juuksed, mässasin metsas, olin isemeelne, koolis aga viks viieline ja tubli.

Õmblema ja endale riideid disainima hakkasin umbes 13-aastaselt, oma rätsepast õde aidates ja samal ajal temalt õppides. Esimese kleidi „kliendile” tegin 14-aastaselt.

Sellest ajast praeguseni on oma liini ajamine kulgenud rahulikult. Tänu arvestatavale hulgale fännidele ja tehtud töödele sündis ka kaubamärk I V L: minu mood tuli koduseinte vahelt välja.

Räägi oma uuest brändist lähemalt. Mis sütitas sind seda looma?

Brändi I V L mudelitel leiab mõjutusi puhtast joonest, tänavamoest, nõukogudeaegsetest veidrustest, tohutust hulgast muusikast, pidudest, kunstist, Setumaa metsadest, pikkadest autosõitudest Itaaliasse, korrast ja samal ajal parajast segadusest.

Praegu on kaubamärgi valikus kleidid, mitteklassikalised kostüümid, ent ka pusad ja pusa-kleidid.

Minu jaoks on oluline võimalikult palju ise teha. Ma konstrueerin lõikeid ja õmblen. Mul on väga aeglane ja personaalne mood ning kõrged kvaliteedinõudmised.

Põhiseerias ma ühest ja samast kangast täpselt ühesuguseid tooteid ei tee ja ka pusaseerias on esemeid limiteeritud kogus.

Minu riiete kandja võib olla kes tahes, kellele mu brändi lugu ja käekiri meeldib. Mu väike stuudio on kodus ja kontakteeruda saab Facebooki või Instagrami kaudu.

Milline on sinu enda garderoobi emotsionaalses mõttes kõige väärtuslikum ese?

Endale ostmiseks valin riideid väga kaua ja põhjalikult ning ostan vähe. Eelistan osta väikestest veebipoodidest, kus on huvitavad ja eksklusiivsemad brändid, kannan tihti ka kaubamärgi I V L riideid, kuna tahan mudelid n-ö läbi katsetada.

INGA_7_A

 

Minu suurim nõrkus on jalanõud ja ka riiete valik sõltub tihtipeale sellest, mida tahan jalga panna.  Eks ole rõivaid modellitöö tõttu muidugi ka päris palju seljas olnud.

Emotsionaalses mõttes on mu garderoobis kõige väärtuslikum mu pulmakomplekt. Ostsin selle kanga umbes 25 aastat tagasi. Mäletan veel praegugi, kui väga see mulle siis meeldis. Kuna me abiellusime Lesliega pärast pikaaegset, paarkümmend aastat väldanud kooselu, tundus selle kanga kasutamine eriti eriline. Ostsin seda kangast enam-vähem kogu raha eest, mis mul tol hetkel kasutada oli, kuid kahjuks jätkus meetreid napilt, mistõttu tuli komplekt väga minimalistlik.

Mis läheb selga, kui midagi pole selga panna? 

Kui midagi pole selga panna, valin midagi lihtsat ja musta, näiteks šikid laiad viigipüksid või pliiatsseeliku ja sviitri. Muidugi aitavad ka kitsad teksad üsna tihti.

Maailma kõige ebamugavam rõivas? 

Kõige ebamugav rõivas võib olla mis tahes, piisab sellest, kui ei tunne ennast riietuses hästi.

Laval on mul seljas olnud mitte iga päev kantavaid ja ebamugavaid riided, nt vedelikuga täidetud või puidust või hoopis vildist kleit. Kindlasti on olnud ebamugav riietes, mis ei istu hästi ja on halvasti või poolikult viimistletud.

Komplekt, milles tunned end kõige enesekindlamalt?

Enesekindlus ei sõltu enamasti riietest, kuid jah, äge outfit tõstab meeleolu. Oluline on hoolitsetud välimus, komplektiks ehk midagi musta ja lihtsalõikelist ning aktsendiks kvaliteetsed ebatavalised jalanõud.

INGA_6

 

Parim stiilinõuanne, mis sulle on antud?

Stiilinõu pole mulle kahjuks antud, kuid parim kompliment teiselt modellilt oli, et ma käin imelikult ja teistmoodi riides. Tema muidugi ei mõelnud seda komplimendina.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar