Legendaarne jalatsimärk Dr. Martens jõudis Kaubamajja

Kaubamaja jalatsivalik täienes äsja maailmakuulsa Dr. Martensi saabaste ja kingadega, sealhulgas ka veganitele sobivad jalatsitega, mis ei sisalda ühtegi loomse päritoluga osa.

GLITTER_GOLD_SQUARE

 

Dr. Martens sai alguse kuuekümnendate Inglismaal ning oma märgiliste ja äratuntavate tanksaabastega olnud alati seal, kus kohtuvad nooruslikkus ja soov massist silma paista. Jalatseid, mis esialgu tänu vastupidavusele jõudsid põhiliselt tööliste, postiljonide ja politseinike kasutusse, on läbi aegade eelistanud kanda paljud kunstnikud, lauljad ning erinevate subkultuuride esindajad. „Dr. Martensit oleme Kaubamajja oodanud juba ammu, seda enam, et paljud kliendid on meilt juba aastaid selle kaubamärgi saabumise kohta küsinud. Dr. Martens on ennast tõestanud kui tõeline disainiklassika, pidades aastakümneid vastu muutustele moesuundades ning sobitudes igasse garderoobi, nii naistele, meestele kui ka lastele“ ütles Kaubamaja turundusdirektor Britta Ratas.

Ajaga kaasas käies pakub Dr. Martens oma vegan-sarjas jalatseid ka neile, kelle tõekspidamistega pärisnaha kandmine kokku ei käi. Selleks on pikkade aastate käigus täiustatud erilist kunstnahatehnoloogiat, mis funktsionaalsuselt ja välimuselt sarnaneks võimalikult palju pärisnahaga – oleks hästi hingav, vastupidav ning mugav kanda. Dr. Martensi alternatiiv pärisnahale kannab nime „Cambridge Brush“ ning koosneb hingavast polüestri ja puuvillasegu struktuurist, mida katab vastupidav polüuretaani kiht. Samas kasutab Dr. Martens ka oma pärisnahast jalatsite tootmisel vaid toiduainetööstuse kõrvalsaadusena ülejäävat nahka valitud jätkusuutlikest farmidest ning välistab karusnaha kasutamise. Kõik muud jalatsi komponendid nagu tald ja õmblused on täpselt samasugused nagu pärisnahast mudelitel.

Kui Dr. Martensi põhivalik jääb Kaubamajja saadavale püsivalt, siis erilisema disainiga mudelid on piiratud koguses müügil pop-up poes Kaubamaja Meestemaailmas Tallinnas vaid kuni 12. novembrini. Esmakordselt Eestis on võimalik sel nädalavahetusel lasta tattoo-kunstnikul oma uutele saabastele ka midagi isikupärast tätoveerida ning need seeläbi veelgi erilisemaks muuta.

martens

 

Tattoo artist Sten Savi on 7., 8., ja 14.septembril Dr. Martensi pop-up´il ning tatoveerib Sinu Kaubamajast ostetud Dr. Martensi jalanõudele täpselt seda, mida hing ihkab. Kui fantaasiast jääb puudu, siis laseb Sten oma enese kunstimeele lendu. Stenil on tattoo artistina kogemust 5 aastat ning inspiratsiooni kogub ta etnokirjadest, loodusest ja ümbritsevast. Tatoveerimine on tasuta.

Sten on Dr. Martensi pop-up´il:
7.09 kl 16-19
8.09 kl 14-17
14.09 kl 16-19

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar