Laura Viia – Kentaur

Laura Viia on Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi abiturient, kelle suurimaks hobiks on riiete disainimine ja õmblemine. Tänavune kollektsioon on Laural juba viies ning inspiratsiooni kogus ta seekord suvel Hiiumaal hobustega tegeledes. Kentaur ühendab hobuse ja inimese parimad omadused: hobuse instinktid ja tugevus koos inimese mõistuse ja loovusega.

MPT_Laura_Viia

 

1. Tutvusta end – kes oled, kust tuled?
Olen Laura Viia, käin Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi 12. klassis. Ma olen suur unistaja ja püüan alati teha kõik, et mu unistused täide läheksid. Tänu sellel olen ma ambitsioonikas, töökas ja väga motiveeritud. Kõige-kõige rohkem meeldib mulle õmmelda ja disainida riideid. See on olnud minu põhitegevus juba viis aastat. Vabal ajal meeldib mulle väga tantsida – olen võrkpalliklubi BigBank tantsutüdruk.

2. Kes on Su muusa?
Mul muusa puudub, aga kõige rohkem inspiratsiooni annab mulle loodus. Kui vaadata elus või eluta loodust erinevate nurkade alt, siis on näha, et igast asendist on ta omamoodi müstiline.

3. Kolm omadussõna teie loomingu/kollektsiooni kohta
Jõuline, sünge ja kurioosne!

4. Maailma parim värv, mida nähes inspiratsioon voolab Sinusse?
Sinine on alati olnud minu lemmikvärv. Sinine võib tekitada tuhandeid emotsioone, näiteks: sillerdav ja vaikne, sünge ja tormine, jäine ja külm.

5. Esmane mälestus MPT moeürituselt
Käisin koos sõbrannaga viis aastat tagasi esimest korda MPT vaatamas, nüüd on sellest saanud meie iga-aastane traditsioon.

6. Kriitika või kiidusõnad – kumb on olulisem?
Kiidusõnad meelitavad lihtsalt kõrva, aga kriitika annab võimaluse edasi õppimiseks ja arenemiseks.

7. Kas on olemas kangas, mida iialgi ei kasutaks?
Momendil meenub esimesena samet, aga never say never, äkki järgmine aasta on see minu kollektsiooni kangas.

8. Milline on Sinu lemmik tehnika kavandamiseks ja miks?
Kõige paremad kavandid tekivad mul mõtetes, sest peas on kõik võimalik. Joonistades oma ideed üles, siis tavaliselt pean hakkama mõtlema, kas mu ideed on teostatavad ning kas oskused võimaldavad kontseptsiooni ellu viia. Kui asi on lõpuks valmis, siis võib juhtuda, et kavandist on saanud hoopis kolmas versioon.

MPT_Kavand_07

 

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar