Kuulutame moekevadet!

Alates käesolevast nädalast saab Femmest lugeda igal nädalal Mood-Performance-Tants (MPT) kavandikonkursilt edasipääsenud disaineritest! Konkursisõel oli tihe ja nüüd on teie ees 10 parimatest parimat, kelle loomingut saab näha juba 9. mail Tartus. Esimesena teeme juttu Kertu Lepasaare ja Katarina Klettiga, kes tutvustavad põgusalt oma kollektsiooni KILP.

Kertu on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli nahadisaini ja restaureerimise eriala ning Katarina on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia stsenograafia eriala. Praegu õpivad mõlemad Tartu Kutsehariduskeskuses rätsepatöö eriala. Kollektsiooniga KILP sihivad nad ürgsuse poole ‒ inimene avab end ennekõike iseendale. Loodud kollektsioon rõhub sirgjoonelisele maskuliinsusele ja sitkusele ning selle kandja on vastupidav ja kohanemisvõimeline isiksus, kes saab hakkama igal maastikul, olgu see siis looduses või linnas.

MPT_Kertu_Lepasaar

Foto: Ipi Ilves

MPT_Katarina_Klett

Tutvustage end. Kes olete, kust tulete?
KILP-i meeskonda kuuluvad Kertu Lepasaar ja Katarina Klett. Nad tegutsevad Tartus ja on disainides ühendanud rätsepatöö ning moe- ja nahakunsti. Loodud rõivad on mugavad, praktilised ja vastupidavad.

Kes on teie muusa?
KILP-i muusa on kohanemisvõimeline, enesekindel inimene, kes tuleb toime nii linnas kui ka looduses.

Kolm omadussõna teie loomingu/kollektsiooni kohta.
Maskuliinne, mitmenäoline ja praktiline.

MPT_Kavand_08

 

Maailma parim värv, mida nähes saate inspiratsiooni?
Kogu loodusmaastiku värvipalett.

Esmane mälestus MPT moeürituselt.
Esimene mälestus MPT moeürituselt on küllaltki ere. Ürituse kontseptsioon on huvitav ja teistest erinev. MPT pakub vaataja hingele muudki, kui lihtsalt ilusates rõivastes ilusaid inimesi.

Kriitika või kiidusõnad – kumb on olulisem?
Mõlemad on ühtmoodi tähtsad.

Kas on olemas kangas, mida iialgi ei kasutaks?
Ei julge väita, et selline kangas olemas on.

Milline on teie lemmik kavandite tegemise tehnika ja miks?
Kombineeritud tehnika (akvarellvärvid ja -pliiatsid, grafiit, kriidid ja tindipliiatsid). See on KILP-i meeskonna väljakujunenud käekiri.

Kollektsiooni KILP saab näha 9. mail Mood-Performance-Tantsu moeetendusele Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis.

Lisa kommentaar