Kunst siidil

Castlebird & Rose ainulaadsed mustrid on inspireeritud kunstnike originaalloomingust, mis kõik  kuuluvad  brändi erakogusse. Bränd taaselustab põhiliselt möödunud sajandite kunstnike töid kvaliteetsel siidil, et tuua laiema publikuni aastakümneid galeriides oma saatust ootama jäetud “peidetud pärlid”. Käesoleval näitusel ärkavad ellu erinevatest Pariisi galeriidest leitud 19.sajandi prantsuse kunstnike ammu unustatud tööd. Huvitava saatusega akvarell „Le Perroquet“( „Papagoi“) on saanud Castlebird & Rose vapilinnuks.

Kõik Castlebird&Rose rõivad on disainitud ja valmivad käsitööna Eestis. Siidkangad trükitakse Inglismaal spetsiaalselt Castlebird & Rose jaoks piiratud kogustes. Suurt rõhku paneb bränd värvitoonide valikule. Ei ole ühtegi juhuslikku taustavärvi. Seetõttu võib ühe kanga valmimine võtta aega kuni pool aastat. Oma kollektsioonides kasutatakse vaid biolagunevaid kangaid, et jätta endast maha võimalikult väike ökoloogiline jalajälg.

Näitusel Disaini ja Arhitektuurigaleriis võib näha ka killukest  Castlebird & Rose uhiuuest kollektsioonist “Keisri Salaaed”. See kollektsioon valmib koostöös  Eestis elava ukraina kunstniku Nina Dobrovolskaga, kunstnikunimega Nina Doshe. Sala-aias jalutavad ringi paabulinnud, ilutsevad kuninglikud roosad veriroosid ning lummavaid iiriseid.

Kollektsioon“ Keisri Sala-aed“ on inspireeritud kuulsa Hiina Quing dünastia viimase keisri Qian Longi poolt Keelatud linna rajatud imelise Salalaaia kuus aastat kestnud taastamistöödest. Hiina viimane keiser oli muuhulgas ka oma aja üks suuremaid kunstipatroone ning kavatses Salaaias veeta oma pensionipõlve. Tema tellimusel valmistati sadu imelisi kunstiteoseid. Kahjuks ei õnnestunudki tal nautida oma suurepärast loometööd ning pärast keisri surma jäi see imeline paik unarusse ning lagunes. Aastal 2020 avab Keelatud linn esimest korda oma uksed Salaaeda pärast pea sajandit.

Antud näitusega soovib Castlebird & Rose panna külastajaid unistama kaugetest maadest ja möödunud aegade võlust.

Näitust on avatud kuni 30. märts 2019 E-L: 11:00-18:00

26. märtsil kell 18.00 toimub galeriis vestlusõhtul brändi Castlebird & Rose looja Aira Priksiga, mille kohta saate rohkem infot SIIT.

Lisa kommentaar