Kuldse Nõelakoja pälvis Anneli Tammik

Kuldse Nõelakoja auhinna pälvis Anneli Tammik, kes näitas Tallinn Fashion Weeki laval äsja valminud “Lumelill_3D” kollektsiooni, mis on muutnud tema juba tuntud ornamendi ruumiliseks. Publiku lemmiku tiitli pälvis Vivian Vau.

221018_Anneli_Tammik_Erlend_Štaub5-min

Fotol Anneli Tammiku looming

Vabakutseline ehtekunstnik Anneli Tammik on muutnud Eesti ehtedisaini nägu, andes uute tehnoloogiate abil kaua käsitööga apelleerinud alale uue dimensiooni. Oma igas kollektsioonis armastab Anneli eksperimenteerida uute tehnoloogiatega ja katsetada materjali piire. Oma töös on ta keskendunud tirazeeritavusele ja kaasaegsetele 3D tehnoloogitele kasutades hõbeda ja kulla kõrval ka uuenduslikke materjale. Anneli eriline huvi on kasvatada tasapinnalisest ornamendist kolmemõõtmeline skulpturaalne ehe.

221018_TFW_Vivian_Vau_Erlend_Štaub6

Fotol publiku lemmiku tiitli pälvinud Vivian Vau kingad

Vivian Vau kingabränd sündis ühelt poolt tänu Vivian Unti suurtele jalgadele ja teisalt tema värvi- ja iluarmastusele 2005. aastal Tallinnas. Tänu veendumusele, et sama paar kingi võib olla nii ilus kui ka mugav, valmivad Vivian Vau kingad koostöös Itaalia ja Hispaania kingameistritega ning on inspireeritud elust endast – ümbritsevast lopsakast ilust ja inimestest. Koos kingahorisontide avardamisega on Viviani üha suuremaks kireks klientide väestamine läbi piiravate enesekohaste uskumuste küsimuse alla seadmise ning nende uljuse ja rõõmu julgustamine. Vivian Vau on rõõmu väljendusvorm kingades!

221018_Kuldnõel_Hõbenõel_Erlend_Štaub28

Lisa kommentaar