Kuldnõela nominent Thea Pilvet

Juba täna õhtul selgub Kuldnõela galal parima moekunstniku tiitli võitja ja sellega seoses teeme juttu Thea Pilvet – Martinsoniga, kes on lõpetanud moe erialal Eesti kunstiakadeemia (toonase nimega ERKI). Pärast lõpetamist jätkas Thea õpinguid Moskva tekstiili ja kergetööstuse instituudi aspirantuuris (jäi lõpetamata seoses Eesti taasiseseisvumisega) ja samal ajal hakkas ta õppejõuna tööle Eesti kunstiakadeemias. Aastatel 1991–1994 töötas Thea Klementi peakunstnikuna. 1995. aastast on Thea ALTHEA peadisainer ja kaubamärgi looja.

thea

Foto: Erakogu

Kas Eesti moel on oma nägu ja milline see on?

Kindlasti on oma nägu. Oleme juba ajalooliselt omapäraste mõjutustega ja kuulunud mitmesse kultuuriruumi. Kõik see on jätnud jälgi. Hetkel, kui ka moel pole piire, on minu meelest Eesti moeideedel kvaliteedimärk ja avar vaatenurk. Oma disaineriteel näen samuti mõjutusi kui ka eripära, sest pean arvestama Eesti inimestega ja nende soovidega.

Palun hinda meie tänavapilti moe seisukohast. Mis on hästi ja mis võiks olla teisiti?

Mulle küll meeldib tänavapilt ikka iga aastaga üha rohkem. Mitte ainult noored pole moodsad, vaid ka eakad daamid on väärikalt moekad. Veel võiksid just vanemad härrad julgemalt rõivastuda, neid on üsna napilt tänavapildis. Sooviksin, et paljudel meist oleks ka võimalus üleriietele rohkem rõhku panna. Saaksime oma toredalt vahelduva ilmastiku enda kasuks pöörata ja tunda iga ilmaga end tänavatel mõnusalt.

thea

Foto: Mardo Männimägi

Mis on selle sügise olulisim ese Sinu garderoobis?

Suur soe kootud suurte taskutega mantel. Selles on kindlasti mõnus ja turvaline lehesajus sügist nautida.

Miks peaksid võitma Kuldnõela?

Kolleegide tööd austades ütlen, et ei peagi olema mina. Olen õppinud, et teekond kuhugi jõudmiseks on isegi vahel tähtsam kui tipu vallutamine. Kogemused, uued ideed ja inimesed on mulle olulised. Aga Kuldnõela väärime me kõik.

Pidulikul Kuldnõela gala esitleb Thea Pilvet väikest valitud osa ALTHEA SS17 kollektsioonist ja Kuldnõela nominatsiooniks valminud mudeleid.

Lisa kommentaar