Kuldnõela nominent Kristel Kuslapuu

Viimasena pakume lugemiseks Kuldnõela nominendi Kristel Kuslapuud intervjuud. Kristel Kuslapuu on lõpetanud Tallinna tööstushariduskeskuse rätsepa-stilisti erialal, õppinud Stockholmis Konstfackis tekstiili erialal, sooritanud praktika Rootsi moebrändis Back ning praegu on lõpusirgel bakalaureuse kraadi omandamine moedisaini erialal Eesti kunstiakadeemias.

KKuslapuu_03

Foto: Tony Ottosson

Kas Eesti moel on oma nägu? Milline?

Muidugi on. Olen aastatega täheldanud, et Eesti mood on väga taktitundeline, peen ja väga õhtukleidilik. Ma näen ka suurt disainerite ja kunstnike generatsiooni erinevust, mis muutub üha sügavamaks ja selgemaks. Nooremas generatsioonis on nii palju tegijaid, kellest mõned veel isegi varjus, kuid hakkavad vaikselt häält tõstma. Üldiselt pole ma plastilise operatsiooni pooldaja, aga ennustan, et mõne aasta jooksul on Eesti moe nägu ja ka kael tegemas pingutusoperatsiooni ja see meeldib mulle. Raju!

Palun hinda meie tänavapilti moe seisukohast. Mis on hästi ja mis võiks olla teisiti?

Mulle meeldib Eesti, seega meeldib mulle ka Eesti tänavapilt. Mida vabamaks muutuvad inimesed, seda kaunimaks muutub nende riietus. Oleme väga rahulikud, iga asi omal ajal.

KKuslapuu_01

Mis on selle sügise olulisim ese Sinu garderoobis?

See on hiigelsuur must pusa, millega on mõnus vajaduse korral ka mäest alla rulluda.

Miks peaksid Sina võitma Kuldnõela?

Sellepärast, et kuulan haussi…

Moeauhinna üleandmistseremoonia toimub täna, 19. oktoobril kell 20 Kultuurikatla Black Box saalis ning pileti saab osta Piletilevist.

 

Lisa kommentaar