Kuldnõela ja Hõbenõela nominendid on selgunud!

17. korda välja antav moedisaini auhind Kuldnõel antakse üle Tallinn Fashion Weeki ajal Telliskivi loomelinnakus 21. oktoobril toimuval Kuldnõela galal.

KN_logo

Eesti mainekaima moedisaini auhinnaga Kuldnõel tunnustatakse silmapaistva moelooja järjepidevat tööd vähemalt viie viimase aasta vaates, silmas peetakse kollektsioonide kvaliteeti ja funktsionaalsust, ajakohasust ja ilu, lisaks pööratakse tähelepanu ka müügiedule ning ekspordivõimekusele.

Juba kolmandat aastat antakse Kuldnõela kõrval välja Hõbenõel. Hõbenõelaga auhinnatakse julge pealehakkamise, erakordse ettevõtlikkuse, särava idee ja energilise teostuse eest moeloojat, kaubamärki või kollektsiooni, mis on viimase aasta silmapaistvamaks komeediks meie moetaevas.

Kuldnõela žürii koosseisus Maile Grünberg (disainer ja sisearhitekt), Vilve Unt (EKA õppejõud), Edward Köster (disainiturunduse ekspert), Urmas Väljaots (moeajakirjanik) ja Kristi Pärn-Valdoja (ajakirja Mood peatoimetaja) on valinud Hõbenõela nominentideks järgmised disainerid ja kaubamärgid: August, Jo Nurm ja Reval Denim Guild. Kuldnõela nominentideks on Aldo Järvsoo, Piret Ilves ja Year by Raivo Holm.

Hõbenõela nominendid

Pariisis maineka Studio Berçot lõpetanud Äli Kargoja 2014. aastal välja tulnud moemärgi August avakollektsioon oli looja sõnul inspireeritud põhjamaade looduse vaiksest kargusest, siinsete inimeste ilust ja pikkadest öödest. Niivõrd küpset debüüti näeb Eesti moes harva – läbimõeldud ja terviklik nii loomingulisest kui kaubanduslikust vaatenurgast.