Kuidas kaamoses ägedalt riietuda

Sel aastal kandideerib ka moebrändi Monton peadisainer Hanna Haring kodumaisele kõige mainekamale moeauhinnale Kuldnõel. 17. oktoobril Tallinn Fashion Weeki raames toimuval galal esitletav võistluskollektsioon on täielikult pühendatud Eesti muutlikule ilmale, mille eest just sügisel tekib tahtmine peitu pugeda.

HannaHaring

Moesketśid: Hanna Haring

Lähtuvalt temaatikast on seega enamik kollektsiooni riietest ja aksessuaaridest vihma- ja tuulekindlad ning annavad mõnusalt sooja. Kui tavaliselt armastab eestlane sügise saabudes riietuda tagasihoidlikesse värvitoonidesse, siis Hanna Haringu kollektsioon „Happy Sleet“ (tõlge: õnnelik lörts) on värviline tõestus sellest, kuidas pigem kaamoses ägedalt ning lõbusalt riietuda. Hanna tõdeb: „Minu jaoks on lavakollektsioonid eelkõige võimaluseks enda kreatiivsed pöörasused piirideta välja elada ja seetõttu on ka lörtsile pühendatud kollektsioon kõike muud kui diskreetne ja minimalistlik.“ Vormidest domineerib ülesuurus ning fookuspunkt on viidud detailidele, rohkelt on kasutatud litreid ja kummiseid materjale.

hanna_haring

 

See kollektsioon on kui optimistlik meeleavaldus – me ei saa ilma muuta, kuid me saame otsustada, kuidas me vihma, lörtsi ja tuulega toime tuleme ning seejuures ka õnnelikuks jääme…sest halba ilma ei ole olemas, on vaid kehv riietus.

Kuldnõela gala toimub Kultuurikatlas juba 17. oktoobril kell 20:00.

Lisa kommentaar