Kudumite võidukäik

Kolmanda päeva teisel etendusel astusid lavale kudumite kuningannad – oma värsket loomingut tutvustasid Liivia Leškin ja Vilve Unt.

Liivia Leškini kollektsiooni läbivaks teemaks olid halli värvi kudumid, mille sekka oli poetatud ka oliivirohelist ning musta. Kudumite kõrvale mahtusid ka praktilised mantlid ja soojad sallid.

“Kõikidest moodi puudutavatest teemadest on minu jaoks kõige huvitavam otsida ideaalset kombinatsiooni kantavusest, mugavusest ja stiilist ühelt poolt ja maksimaalselt lihtsast tehnoloogiast teiselt poolt. Olen selleks nõus kulutama tunde, päevi ja aastaid. Otsin siiamaani. Seega defineerin ennast pigem moedisainerina kui kunstnikuna,” kommenteeris Liiva oma kollektsiooni tagamaid.

Põhjamaiselt karge temaatikaga jätkas Liivia Leškini järel üles astunud Vilve Unt. Moekollektsiooni “Promenade” peamiseks tunnusjooneks on minimalism, millele lisavad efekti sinepikollased, tumesinised ja säravlillad rõivaesemed. Kollektsiooni soojadele kudumitele on seltsiks lihtsalõikelised kleidid, sügistalvisesse hooaega mõeldud üleriided ning sädelusega kaetud igapäevarõivad.

Kollektsiooni “Promenade” eest sai Vilve Unt auhinna ehk rahvusvahelise zürii poolt tunnustuse: Eesti Disainiauhinnad 2016: Äramärgitud töö, parim elustiili toote disain.

Lisa kommentaar