Kudumid aastast 1928

Disainiöö viimase päeva naelaks sai rõivadisaini etendus „DOM – DISAIN ON MOES”, mis tõi publiku ette kolme väga erineva Eesti brändi põneva loomingu. Kultuurikatla mustas saalis sai näha disainipromootori Piret Mägi kontseptsiooni ning rühmituse Must Kast esindajate Jaanika Tammaru ja Birgit Landbergi lavastatud vaatemängulist moeshowd, mille raames tutvustati Eesti rõivadisaini kontseptuaalses etteastes.

Etenduse keskmes on sõnum, et rõivas on mõeldud nii iluks kui ka praktiliseks eluks. Selle väga heaks näiteks on skandinaavialiku hõnguga eestimaine kudumite tootja Woolish, kelle tooted püüdlevad argipäeva klassikuteks. Neid on hõlbus kombineerida teiste riietega ning need kohanduvad erinevate eluliste toimingutega.

Mehed peavad tegema n-ö meeste asju. Kollektsiooni eesmärk on pakkuda rõivaid, mis seda ei takista. Sügistalvised tooted on mõeldud kandmiseks põhjamaises kliimas, sealjuures jälgitakse mudelite loomisel mõõdetud tähelepanuga tänapäeva trende, rõhutakse funktsionaalsusele ja nõutakse üha paremat kvaliteeti. Eksponeeritavad klassikalised mudelid on täiendatud pisidetailidega, kuid eeskätt taotlevad praktilise baasrõiva positsiooni.

Ettevõtte omaniku Eigo Siimu perekonnas on kudumeid valmistatud juba neli põlvkonda ning tootmine asub Viljandis. Woolish Knitting OÜ esindusstuudio leiab aga Tallinnas Baltika kvartalist. Woolish Knitting OÜ missiooniks on toota ja pakkuda kvaliteetseid, 100% lambavillast originaalseid kodusisustustooteid ning kootud naiste- ja meeste rõivaid.

Lisa kommentaar