Krete Beljaev, Kätrin Beljaev ja Manni Aia “Must joon”

Lauäeval, 7. mail, toimub Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis muinasjutuline Mood-Performance-Tants (MPT) moelavastus “Chapter” kuhu pääsesid oma loomingut näitama trio Krete Beljaev, Kätrin Beljaev ja Manni Aia.

Foto: Ipi Ilves

Vorm ja detail muudavad ajas oma tähendust ning võivad omistada koguni uusi ideoloogiaid laskudes seejuures ekstreemsustesse. Algul mehelikkuse ning meessoo võimu näitav võib kehastuda feminismiliikumise tundemärgiks ning seejärel hakata sümboliseerima hoopis sugudevahelist võrdsust omistades omadussõna unisex.

Vorm muutub olulisemaks kui detail, millest viimasega saavutatakse läbi korduste ja jäljenduste uued tervikud, kus leitakse tasakaal praktilisuse, stiili, keskkonnasõbralikkuse ning aegumatuse piiril. Nii võime leida läbivaid jooni minevikust ulmeni välja, kus rõivas ehib kandjat ning vastupidi, aga sisu on muutunud.

Inimene on end ümbritseva maailmakorra, kultuuriruumi, tõekspidamiste ja probleemide, samuti oma sisemaailma ning emotsioonide peegeldus. Kõik see on ajas muutuv, tuues kaasa olukorra, kus mineviku inimene ei saa hakkama tänapäevas ning vastupidi. Seejuures kannab kultuuriruum ajas edasi detaile, mis on kõigile tuttavad, kuid kujunemisega omistanud uued vormid. Ilu mõiste on pidevas muutumises, kuid selle sümboolne tähendus jääb samaks.

Tutvustage ennast

Krete ja Manni õpivad Tallinna Tehnikakõrgkoolis kolmandal kursusel rõivaste tehnilist disaini ning Kätrin on Eesti Kunstiakadeemia magistrikraadiga ehtekunstnik.

Iseloomustage enda kollektsiooni

Kollektsiooni MUST JOON on lihtne, puhas ja praktiline. Kollektsioonis on rõhtud erinevate mustrite ja kangaste koosmõjule. Inspiratsiooni oleme saanud aegumatust klassikalisest moest, androgüünsusest, mis sulandab piirid mehelikkuse ja naiselikkuse vahel. Rõivas peab olema kaunis ja seda nii seest kui väljast, lähedalt ja kaugelt.

 

Aksessuaaridena kasutame Kätrini valmistatud puidust ja luust ehteid, mis rõhutavad kollekstioonis kasutatud mustreid ja vorme. Samuti on valminud kollektsiooni tarbeks puidust kingad.

Milline on sinu riietumise kuldreegel

Mugavus ja minimalism. Must on alati õige valik.

Loomingulise trio kollektsiooni “Must joon” saab näha 7. mail, mil Tubina saali täidab üheks õhtuks vaatemänguline moelavastus. Lavastaja ja koreograaf Jaan Ulst viib külastajad võlumetsa, kus leiab aset erakordne moeseiklus. Külastajate ette laotub kirev maastik täis tantsu- ja performance-kunsti, millele loob visuaalselt lummavad valgusvormid valguskunstnik Taavi Toom. Õhu paneb võnkuma muusikaline kujundaja Ardo Ran Varres.

MPT piletid on piiratud koguses saadaval Piletilevi eelmüügist. Heino Elleri nimelise Tartu muusikakooli uksed avatakse külastajatele kell 20.30 ning moelavastus algab kell 21.00. Lisainfo MPT kodulehelt ja MPT Facebooki lehelt.

Lisa kommentaar