Krae – see on põhiline!
Aeg-ajalt tekivad sellised hooajalised minitrendid, mis juba ette teada ei ole kuigi pikaajalised. Sellest hoolimata võtame need suurima rõõmuga vastu, sest moemängud, olenemata sellest, kui kaua üht mängu mängida, on alati põnevad. Hetke kuumim mäng käib kaelas.
Esimene muudatus triiksärgi juures oli, et hakkasime seda ka vabal ajal täielikult kinninööbituna kandma. Siis lisasime kaelusele peenikese sametpaela, et armsat ning samas šikki välimust veelgi rõhutada ning nüüd keskendume kraele veelgi enam: see võiks olla teise mustriga või hoopis teisest materjalist ja miks mitte – eemaldatav.
Kraekultuse algatasid Miu Miu ning Balenciaga, kelle kevadsuvistest kollektsioonidest torkasid kõige enam silma just kraed. Seda märkasid koheselt moekad stiiliikoonid ning äkitsi on krae nähtaval pea iga endast pidava moesõbra kaeluses. Alustades kodumaalt Karolin Kuusikust, lõpetades rahvusvahelise stiiliikooni Alexa Chungiga – armsaid kraesid võib näha kõikjal.
Väike muutus on siiski toimunud ja nagu varemgi, saab moelavalt pärit trend reaalses elus natuke teise ilme. Nii on ka kraekultuse juures kõige olulisema koha pälvinud meie suurim silmarõõm – kleit. Jah, väikese koolitüdruku look, kus minikleidile paneb täpi pisike armas krae, on valitsev trend, millele teeme suure kummarduse ning mida järgime hea meelega.
See aga ei tähenda, et poest tuleb otsida kraega kleite. Loomulikult võib, aga kuna meie oleme ka suured taaskasutuse pooldajad, soovitame vahvaid kraesid hoopis ise meisterdada. Kuidas? Kuna korraliku krae tegemine on väljakutse isegi heale õmblejale, propageerime meie lihtsamat teed.
Vali mõni vana triiksärk (soovitavalt 1980ndate kirju ja siidine) ning lõika sel krae ära, jättes alles kõige ülemise nööbi. Nii saad kraed lisada kõikvõimalikele juba olemasolevatele kleitidele, miks mitte ka T-särgile või hoopis džemprile.
Samuti võid krae eemaldada tavaliselt ühevärviliselt triiksärgilt ning krae näiteks ära neetida, literdada või kangavärviga mustri peale joonistada. Isetegemine tagab originaalse välimuse ning lisaks mõjub oma kätega tehtu just kui teraapia, mis tekitab rõõmutunde pikaks ajaks.
Kas nüüd jäi mulje, et oleme raiskajad, kes ühelt korralikult triiksärgilt krae eemaldavad ja särgi minema viskavad? Prügikasti see ei jõua, kindel see! Triiksärgile pakume kaht alternatiivi:
1. Lõika ära ülemine osa alates varrukatest ja alumise osa ülaotsa pane lai kumm ning tee endale üks vahva eest nööpidega seelik;
2. särk võib jääda särgiks, aga anna sellele suvisem look. Eemalda varrukad ja lõika kaeluse osa avaramaks ning sügavamaks, saades maika moodi pluusi. Sellised suure lillega 80ndate mustrid on selle särgi juures eriti in!
Moekaid kraemänge!