Kosutus ihule ja hingele

Moedisainer Lilli Jahilo avaldas oma uusima kevad-suvise kollektsiooni ‘Modern Ikebana’. Ajastule kohaselt saab kollektsiooniga tutvuda nii sotsiaalmeedia vahendusel kui esitada tellimusi mugavalt veebipoes.

Kavandatud keset teist koroonalainet, õhkab kevad-suvine kollektsioon rahu, tasakaalu ja soojuse poole. Neutraalsetes ja maalähedastes toonides värvipalett kosutab hinge.

Hooajale kohaselt on kollektsioonis esindatud palju naturaalseid kangaid – innovaatilisest kortsutatud Itaalia luksus puuvillast pluusid kombineerituna toorsiidi- ja puuvillakiust kostüümiga. Jaapani imekerge puuvillane siirsakar kangas, mis on ka eelnevatel suvedel sooja vastuvõtu osaliseks saanud, on sel hooajal vormitud ruudulise trükiga kleidimudeliteks, mis sobivad ideaalselt nii randa kui koduaeda. Kollektsioonis on olulisel kohal tekstuursed kangad, mille võlu tuleb eriliselt esile lähemal vaatlusel ning seda puudutades ja kandes.

“Kuigi meie trumbiks on hästi istuvad kleidid, on minu jaoks see kollektsioon kindlasti märgiline kombineeritavate esemete rohkuse poolest. Põhjamaised suved on heitlikud ja nii kujutasin ette, kuidas võiks olla mugav pluuse-seelikuid-jakke lihtsalt stiliseerida vastavalt vajadusele ja ilmale. Minu jaoks oli väga inspireeriv osalemine möödunud suvel TAKKK keskkonnakunsti sümpoosionil, kus uurisin nõukaaja tööriiete olemust ja nii jõudsidki retro vaimust kantud jakid-pluusid ka sellesse kollektsiooni. Nende esemete näol on tegu unisex toodetega, mis väljendub nii siluetis kui ka näiteks esikinnises ja taskute rohkuses. Kleitidel on sel hooajal fookus varrukatel, mille üle, ma usun, et rõõmustavad paljud! ” sõnab moedisainer Lilli Jahilo oma uusimast kollektsioonist.

Kollektsiooni fotolavastuse kandev idee pärineb Londonis resideeruvalt loovjuhilt Helen Sirbilt, kes on ka lilleinstallatsioonidest kujunduste autor: “Idee arenes Londoni lockdown’is eelmisel kevadel, kui hakkasin endale koju iganädalasi lillesaadetisi tellima ja neid aias pildistama. Vaimustusin kaasaegsest ikebanast nõnda, et tekkis suur tahtmine seda suuremal skaalal proovida; mängida ruumiliselt graafiliste joonte ja orgaaniliste vormidega, inimmõõtmega. See kõik haakus imeliselt kokku Lilli uue kollektsiooniga, kus skulpturaalse vormiga rõivad moodustavad koos lilledega harmoonilise kompositsiooni.”

Kollektsiooni jäädvustas fotograaf Riina Varol, stilistika autor on Liis Plato ning jumestuse ja soengu eest kandis hoolt Mammu. Rõivaid kannab Icon Modeling Agency modell Birgit. Kollaažide ja veebikataloogi kujundas Helene Vetik loovagentuurist Hmmm Creative Studio.

Lilli Jahilo on Eesti moedisainer, kes on võtnud oma südameasjaks väärtustada ja jõustada naisi oma unikaaldisaini kaudu. Kogu Jahilo looming on jätkusuutlikult toodetud Eestis parimate meistrite poolt ning disainitud kestma läbi aegade. Toodete ülikõrge kvaliteet ning suurepärane istuvus on toonud brändile tuntust ja ustavaid kliente üle maailma, olles hinnatud nii ärinaiste kui kuninglike printsesside seas. Ettevõtte peamised eksportturud on Rootsi ja Ameerika Ühendriigid.

Lilli Jahilo moemaja asub Tallinnas Kalamajas (Valgevase 13), kuhu on oodatud kõik külastajad teisipäevast-reedeni kl12-17. Samuti on 24/7 avatud veebipiood: shop.lillijahilo.com 

Lisa kommentaar