Kõrgmoe peakatete töötuba

14. jaanuaril avaneb Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis (ETDM) võimalus õppida kõrgmoe peakatete valmistamist Ameerika Ühendriikidest pärit disaineri ja õppejõu Eia Radosavljevici käe all.

Foto: School of the Art Institute of Chicago/James Prinz

Oodatud on nii algajad disainihuvilised kui ka moeprofessionaalid, kes sooviksid oma kollektsioonidele lisada aksessuaare.

 

Eia Radosavljevic on valmistanud kübaraid juba aastast 1991, mil ta lõpetas New Yorgi Fashion Institute of Technology Haute Couture kübarakunsti kursuse. Eia juhendajad ja õpetajad olid oma oskused omandanud Balenciaga kõrgmoemajas töötades. Neid traditsioonilisi, professionaalseid ja väga erialaspetsiifilisi teadmisi annab Eia nüüd igapäevaselt edasi õpetades Chicago School of the Art Institute`s ning tal on ka oma kübarastuudio. Eia loomingut leiab mitmete muuseumide, galeriide ja erakollektsionääride kogudest.

 

Kell 11-14 toimuvas töötoas jagab Eia oma töövõtteid ja teadmisi ning osalejad saavad endale luua kaks eset: väikese kokteilkübara ja sinamay materjalist peakatte. Sinamay on põnev kiud, mis võimaldab luua julgeid ja lennukaid skulptuurseid vorme. Muuhulgas saab proovida ka sulgedega manipuleerimist, kübaratraadi kasutamist, kaunistuste valmistamist ning samuti jagab Eia teadmisi, kuidas peakatet professionaalselt viimistleda.
Kohtade arv on piiartud. Töötuba on inglise keeles.

 

Aeg ja koht: 14.01.2024 kell 11-14, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum (Lai 17, Tallinn).
Osavõtutasu 60 eurot, registreerimine toimub ainult läbi Fienta.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar