Komist inspireeritud

Kui kohtuvad rõõm, ilu ja looming. Moebränd Uschanka esitles sel teisipäeval Portreegaleriis oma sügis- ja talverõivaste kollektsiooni. Uschanka kollektsioon on mustrimäng julgele naisele – põimuvad kangaste tekstuurid, ruudumustrid, peenvillasest rätikumustrid, käsitikandid ja gipüürpitsi luksus. Kollektsioon on segu moelavadel valitsevatest trendidest ja mustritest.

Moeshow oli etendus omaette. Hirvesarvedega, hilissügisese meigi, veripunaste huulte ning võimsate metshaldjate soengutega modellid kõndisid eklektilise etno muusika saatel.

Peadisainer Piret Puppart pöördus inspiratsiooni saamiseks tagasi Komisse – väikse etnilise rahvusgrupi juurde, mis juba aastaid tagasi andis talle tõuke Uschankat looma. ”Meie esimene kollektisoon oli väike ja ei kajastanud kõiki minu mõtteid, seetõttu tundus õige vaadata uuesti Komi poole. Huvitav fakt on, et just praegune erkpunaste lilledega rätiku muster on just see, millega tundsin personaalset sidet ja soovi luua Uschanka brändi” sõnas Piret.

Kollektsioonis on esindatud jäädavalt klassikalised Komi mustritega kleidid ja Uschankale omased karusnahksed aksessuaarid talviseks ajaks. “Iga bränd otsib oma signatuurtooteid ning praeguses kollektsioonis on meie signatuuriks Komi keep, mis on klientide selle hooaja lemmik” nentis disainer.

Uschanka tooteid on võimalik osta ZERO disainerite butiigist, aadressil Veerenni 24, Tallinn.

Lisa kommentaar