Kollektsioon kui uurimisprojekt

Kuldnõela auhinnale nomineeritud Lilli Jahilo bränd on pea 12 aastat panustanud naiste võimestamisele läbi originaalse autoriloomingu. Tallinn Fashion Weekil sai näha tema järgmise aasta kevadsuvist kollektsiooni.

Moedisaineri põhimõtteks on alati olnud luua rõivaid, mille eluiga oleks võimalikult pikk ning mis rõõmustaks kandjaid kaua. Toodete keskmes on kvaliteetsed materjalid ja laitmatu rätsepatöö, suurepärane istuvus ning erinevatele figuuritüüpidele loodud tegumoed. Selle kollektsiooniga on soov pöörata fookus lisaks eelnevale ka keskkonnale ning uurida, mida tähendab luua moodi ilma taastumatust toorainest pärit materjalideta. Nii on terves kollektsioonis kasutatud vaid taimset päritolu kangaid ja biolagunevat furnituuri.

Lilli selgitab: “Minu jaoks on selle kollektsiooni loomine olnud hästi põnev protsess, ent ka oluliselt suurem väljakutse, kui ma esialgu oskasin arvata. Kõige raskem on kahtlemata olnud leida looduslikku päritolu furnituuri – nagu ilmneb, ei ole maailmas veel seni loodud biolagunevaid tõmblukke, samuti on nööpide valik üsna piiratud. Küll aga tootjatel suur töö selle nimel käib! Soovisin säilitada brändi käekirjale omaseid elemente ja figuurseid siluette, aga tuua sisse ka täiesti uudseid tootegruppe. Kus vähegi võimalik, katsusin luua tooted monokiust, mis loob tulevikus võimaluse toote lihtsamaks ümbertöötluseks. Sest mõelge, kui paljudest eri materjalidest ja elementidest meie riided tavapäraselt koosnevad. See kollektsioon ongi omamoodi uurimisprojekt, et näha, mida tähendab luua 100% naftavaba toodet. Samuti pole siin kasutatud ühtegi loomset päritolu materjali, ei villa ega siidi.”

Stilistiliselt on kollektsioonis elemente 90ndate tänavamoest, reivikultuurist, samuti unisex tooteid, mis on edasiarendused möödundsuvisest TAKKK keskkonnakunsti sümpoosioni meeste tööriiete projektist. “Olen sidunud sellesse kollektsiooni mälupildid 90ndate Londonist, kus toona lapsena elasin, samuti sellele järgnenud klubimuusika kõrgaja, reivid ja peod. Vastukaaluks on sinna punutud ka maalähedust à la väike maja preerias ning käsitööd, mis heegelduste ja naturaalsete materjalide näol esindatud on. See on justkui ringreis läbi lapsepõlvemaa. Ilmselt on nüüd piisavalt ajalist distantsi tekkinud, et see aeg endast uuel moel läbi filtreerida”, sõnab Lilli oma uusimast kollektsioonist.

Lilli Jahilo kollektsioonidega saab lähemalt tutvuda virtuaalselt lillijahilo.com ning külastada moemaja Tallinnas, Valgevase 13.

Lisa kommentaar