Kõige moodsamad rõivavalikud

Suvised kleidid ja seelikud on ilmselt juba järgmist suve ootama sätitud, sest nüüd on aeg endale midagi soojemat ja katvamat selga valida. Moekuulutaja stilist Külli Piibar annab nõu, millised valikud on kõige moodsamad.

Kylli_Piibar_foto_Laura_Nestor

Foto: Laura Nestor

“Juba mõnda aega on tähelepanu keskpunktis power-naised,” kinnitab Piibar. “Nii kehasse töödeldud kui ka laiema lõikega kaherealised naiste üikonnad, pidžaamastiilis lendlevad ning toon-toonis šikid komplektid on need, mis kandjale vajaliku enesekindluse ja trendika välimuse tagavad.” Stilisti sõnul võib lendleva või pliiats-seelikuga ning pükstega kombineerida nii maskuliinseid triiksärke kui ka siidipluuse. Mustritest on Piibari kinnitusel olulisel kohal ruudud, sügisesed lilled ning ka loomad. Erksust lisab silmipivestav neoon ja komplektidele panevad punkti meestemoest inspireeritud madalad kingad.

“Sel sügisel saab moevalikutega minna ka nostalgiarännakutele,” leiab stilist. “Trendirõivaid iseloomustavad meenutused moekümnenditest, mis võõbatud eriti šikkides toonides nagu kaamelibeež, kastanipruun ja minimalistlik hall.” Naised võiksid kappidest üles otsida pliiatsseelikud, kudumid-kardiganid, pintsakud ja naiselikud särgid – moes on naiselik ning elegantne stiil, mida aitavad luua kvaliteetsed materjalid ja hästiistuvad lõiked.

“Mehed võiksid enda garderoobi täiendada sügisesest loodusest inspireeritud värvitoonides ülerõivastega ehk kaamelitoonis mantlite, pähklipruunide parkade või sinepikollaste jakkidega,” soovitab Piibar. “Juurde võib sobitada helebeeži, tumerohelist, julget punast või öösinist.”  Viimane toon on stilisti sõnul põhjamaiselt karge ning seda leidub sel hooajal nii formaalses kui ka vabaaja tänavamoes. Ka sinine teksa on üha enam moepildis, teksapluusi võib Piibari kinnitusel kanda nii teksadega, kuid miks mitte ka ülikonnakomplektis klassikalise triiksärgi asemel.

“Julged värvikad või klassikaliselt hallid ruudumustrid lisavad riietusele vimkat,” soovitab naine. “Samas mantlite ja ülikondade lõiked on jäänud klassikaliseks ning tasakaalustavad üldilmet.” Aksessuaaridest on Piibari hinnangul esiplaanil tanksaapad, massiivsed vabaajatossud ning seljakotid.

Lõuna-Eesti suurim moeüritus Moekuulutaja toimub juba sel laupäeval, 13. oktoobril Tartu Kaubamaja keskuses. Külli Piibari stilisteeritud Kaubamaja show on laval kell 13.00. Üritus on kõikidele tasuta. Lisainfo www.tartukaubamaja.ee

Lisa kommentaar