Kodumaised disainerid loovad üha enam jätkusuutlikku moodi

Täna kell 18 saab Tartu Kaubamaja Moekuulutaja ürituse raames uudistada Estonian Fashion Festivali erishowd, mis jõuab veebiülekande vahendusel kõikide huvilisteni. Moeetenduse stilisti Piret Vapajeva sõnul on kodumaiste moeloojate kollektsioonide oluliseimateks märksõnadeks unikaalne disain ning jätkusuutlikkus.

Stilist_Piret_Vapajeva_foto_Mikk_Otsar

Stilist Piret Vapajeva, foto: Mikk Otsar

Tartu Kaubamaja esitlusele tulev moeetendus on kokku pandud Estonian Fashion Festivali 2020. aasta konkursil osalenud disainerite loomingust. “Stilistina on hea tõdeda, et kodumaine moedisain on väga konkurentsivõimeline ning alati üllatusi pakkuv,” kinnitab Vapajeva. “Tegemist on kantavate ja samal ajal omanäoliste rõivastega, millest paljud loodud ka jätkusuutlikkust silmas pidades.”

Materjalidest tõstab stilist esile taaskasutatud ja villaseid kangaid, moodsat lakknahka, sekka palju orgaanilist puuvilla. “Hooajale sobivalt jõuab lavale muidugi palju mantleid, sooje kudumeid ning põnevaid aksessuaare – kõike seda, mida talvel uhkusega kanda saab,” tutvustab Vapajeva. “Just praegu on hea võimalus meie oma disainerite loomingut soetada ning kodumaist disainivaldkonda seeläbi toetada.”

Estonian Fashion Festivali erietendusel jõuab moelavale Gerda Retteri, Irja Lembra, Katrin Aasmaa, Kairi Lentsiuse, Mariann Lukka, Hannes Rüütli, Marge Alliku, Anett Niine, Liisi Tamme, Cärol Oti, Eleriin Seimi, Janika Solmanni, Katre Arula, Siret Oti, Annika Kiidroni, Mariliis Niine, Marili Järve ja Kaire Avi-Kinnuneni looming.

Moeshow algab täna, 16. oktoobril kell 18.00 veebilehel www.tartukaubamaja.ee.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar