KIRA rehvitallaga saapad läbisid uuenduse

KIRA saapad pärjati reede õhtul Eesti disainiauhindade galal BRUNO elustiili kategooria võitjaks. BRUNO tootedisaini auhinna žürii koosnes viie riigi disainiekspertidest.

KIRA-saapad-punased---fotograaf-Rasmus-Pitkänen-min

Foto: Rasmus Pitkänen

Rahvusvahelise žürii esinaine, Soome tootedisainer Päivi Tahkokallio sõnul on KIRA saapad hea näide uuskasutusest ja ringmajandusest. ,,Selle toote puhul on ilmne strateegiline mõtlemine, mis ühelt poolt toetab kliimamuutuste leevendamise ja nendega kohanemise põhimõtteid ja teisalt toob välja kohaliku kultuuri, väärtused ja käsitööoskused modernses võtmes,’’ ütles Tahkokallio.

KIRA-saapad - fotograaf Maanus Kullamaa-min

Foto: Maanus Kullamaa

KIRA on murdnud Eesti disainiga ka Norra jalanõuturule, kuhu oleme mõne kuu jooksul saatnud kolme euroaluse jagu saapaid.

KIRA’l sai värskelt valmis ka uuenenud saapa mudel, millel on külje peal lukk. Pealismaterjal on visuaalselt sarnane nahale, aga vastupidavam, kergesti hooldatav ja hingav. Materjal on toodetud Euroopas taaskasutatud kangast ilma kemikaalideta. Saapad on saadaval kahes värvis – must ja pruun.

Kira_saapad-min

Foto: Erakogu

Uue mudeli väljatöötamine sai alguse rahvusvahelisel jalatsimaterjalide messil Milaanos eelmisel sügisel ja on nüüd jõudnud lõpusirgele. KIRA toodete disainer Sirli Ratasepp ütles: ,,Kliendid on tihti meile kirjutanud, et KIRA saapa disain meeldib neile väga, aga lukk teeks saapa veel mugavamaks, ütles KIRA toodete disainer Sirli Ratasepp, ,,Samuti kliendid soovivad rohkem värve, eriti just pruuni, ja nahkseid saapaid – otsustasime teha klientide soovid reaalsuseks.’’

KIRA brändi lugu sai alguse kaks aastat tagasi, kui järjekordne saapapaar ei elanud üle ka üht hooaega. Saapad on loodud täielikult taaskasutatud vegan materjalidest. KIRA tootmine toimub Tartus Samelini tehases, millel on pikk ajalugu matka- ja sõjaväe saabaste tootmisel üle maailma.

Lisa kommentaar