Katrin Kuldma suurejooneline moeetendus

AMANJEDA by Katrin Kuldma moemaja esitles meisterlikku rätsepatööd, nauditavaid igapäevarõivaid teksastest tuulekindlate jopedeni, luksuslikke mantleid ja meeliülendavalt glamuurseid komplekte elu pidulikeks hetkedeks.

Uus kollektsioon valmis 100% slow fashion põhimõtetel – vaid parimatest naturaalsetest materjalidest on valmistatud kõrge kvaliteediga kantavad ja nauditavad mudelid. Katrin Kuldma on loonud unikaalse käekirjaga disainerbrändi, kasutades maailma tippkvaliteediga kangaid ja ammutades inspiratsiooni Eesti rahvuslikest tikandimustritest. Tema loomingule on omane unikaalne diskreetne glamuur ning luksuslikkus, mida on lihtne ja mugav kanda. Suur osa kollektsioonidest on valmistatud kuulsa Biella villavabriku Loro Piana naturaalsetest villa- ja kašmiirkangastest.

Amanjeda by Katrin Kuldma on üks vähestest Eesti moemajadest, kes pakub suurt valikut meeste rõivaid. Katrin Kuldma klientideks on olnud Eesti presidendipaarid ja muusikud, näitlejad, sportlased, ettevõtjad, pankurid, õpetajad, teadlased. Katrin on ühendanud oma tänases unistuste moemajas meisterlikult innovaatilised tehnoloogiad ja väärikad traditsioonid – kohalike käsitöömeistrite oskused, moodsaima digitaliseeritud tootmise ning rahvusvaheliste parimate tootjate põlvkondade pikkused traditsioonid.

Amanjeda by Katrin Kuldma moemaja kollektsioonid on jõudnud klientideni üle maailma, Milaano showroom’is sai edulooks Dolce & Gabbana uute brändide poe tellimus. Dolce & Gabbana ostujuhid vaimustusid just Amanjeda by Katrin Kuldma Muhu Couture kollektsioonist. Tänane moemaja veebipood on avanud ostuvõimaluse üle rahvusvahelistele klientidele otse moemajast.

Moemaja butiik ja ateljee asuvad Ultima Thule Galeriis Maakri kvartalis. Peale moenädalat on kõik oodatud  lähemalt uurima värskelt valminud uut sügiskollektsiooni ja tutvuma 30 aasta pikkuse looga brändi tootearendusateljeega. Julgelt küsijatele ja huvilistele teeb disainer hea meelega ringkäigu. Katrin Kuldma lugu illustreerib galerii seintel fotonäitus, mis esitab koostöid fotograafidega Toomas Volkmann, Olga Makina, Elina ja Silvia Kurr, Francesco Pizzo, Tiina Annamaa, Johannes Arro, Caroline Sada ja Karl Kuldma alates aastast 1993. Teiste seas saab näha Toomas Volkmanni pildistatud ERKI lõputöö kollektsiooni 1995.aastal.

Katrin Kuldma lugu on lennukas – julgelt riske võttes liigub ta pidevalt uue ja parema poole. 30 tegutsemisaastat on pakkunud erakordseid hetki ja suuri emotsioone, materjali  jaguks  filmistsenaariumiks. 1993. aastal, veel ERKI tudengina, startis Katrin Kuldma moeettevõttega. Tänast moemaja naudib disainer kui unistuste loomingu keskkonda. 2006.aastal alustas Katrin õpinguid taas EKA-s, seekord sisearhitektuuri osakonnas. Täna valmivad diivanid, köögid, garderoobi ja sisearhitektuursed projektid paralleelselt moeloominguga. 2022.aasta veebruaris avas Katrin Kuldma moemajas meistrite kooli, kust on välja kasvanud tublid õmblusmeistrid oma ettevõttesse, aga ka lennukaid staare Tallinn Fashion Weeki lavale.

Lisa kommentaar