Katrin Kuldma esitles kollektsiooni

Moekunstnik Katrin Kuldma esitles läinud reedel, 5. septembril valgusgaleriis Prolicht Amanjeda uue sügiskollektsiooni sportlikku ja mahedates valge betooni toonides osa – „White Concrete“. Värskes kollektsioonis kohtuvad maailma kangaparemik, sportlik luksus ning minimalistlikult funktsionaalne vorm.

“White Concrete” on kollektsioon, kus koloriit ja funktsionaalsus on inspiratsiooni ammutanud valge betooni tundlikust struktuurist. Arhitektuuris kõrgelt hinnatud valge betooni kõrval mängivad ka seekordses Amanjeda kollektsioonis kandvat rolli parimad kashmiirid, puuvillad, siidid ja bambuskangad. Olemuselt on nii valge betoon kui kollektsioon „White Concrete“ luksuslikud, ent vormilt funktsionaalsed ja minimalistlikud.

“Armastan vastandeid – minimalismi ja ekspressiivsust, õrnust ja tugevust, nii kombineerin ka kollektsioonides funktsionaalsust ja glamuuri, arhitektuurset minimalismi emotsionaalse värvidemänguga. Muhu tikandite hõõguv koloriit ja ülevoolav vorm on mind alati võlunud. Sel sügisel olen mõnusaks igapäevaseks kandmiseks mõeldud kollektsiooni jaoks ammutanud inspiratsiooni valge betooni tundlikust struktuurist, nii on emotsionaalselt hõõguva koloriidiga kõrvuti juskui kivisse raiutud mustrid.“ sõnas Kuldma.

“White Concrete” kontseptsiooni parimaks esitluspaigaks oli Kuldma sõnul valgusgalerii Prolicht valge betoonsaal. Prolicht’i kompromissitus lähenemises valgusele peitub hingesugulus Amanjeda kollektsioonidega.

Amanjeda sügis-talv 2014/15 kollektsiooni „White Concrete“ esitleti esmakordselt veebruaris Milano moenädala raames, kus Dolce&Gabbana butiigi eestvedajad Katrin Kuldma moemärgi avastasid. Äsja esitletud Amanjeda kollektsioon on sellest sügishooajast esimese Eesti rõivamärgina müügil Euroopa moepealinnas Milanos asuvas tippbutiigis „Piave37“.

Katrin Kuldma lõi Amanjeda moemärgi 2006. aastal. Kuldma sõnul on Amanjeda moemärk, mis seob luksusliku kvaliteedi modernse disaini ja täpse istuvusega. Kollektsioonide inspiratsiooniallikaks on minimalistliku arhitektuuri selged jooned ja monokroomsed naturaalsed koloriidid, vastandina Muhu tikandmustritele.

Lisa kommentaar