Kas üks kingapaar saab muuta maailma?

Uus kodumaine jalatsibränd KIRA on saanud hakkama millegi erakordsega: maailma esimesed zero-waste baleriinad, mis on valmistatud innovaatilistest taaskasutatud materjalidest Tartus.

KIRA-loojad-Sirli-ja-Liis_FOTO_Eva-Mai-Sõrmus

KIRA loojad Sirli ja Liis, foto: Eva-Mai Sõrmus

Põhjamaa naisele omaselt on KIRA lihtne, elegantne ja mis peamine: ajatu. Ta kulgeb läbi ürgsete soode ja metsade hoole, armastuse ja uskumatu kergusega, jätmata endast maha jälgegi. KIRA ei vaja palju, kuid ihkab tõelist kvaliteeti. KIRA ei vaja midagi uut, vaid vana meisterlikku uuestisündi.

Kingade pealiskangaks on tugeva tekstuuriga puuvill, sisevoodriks plastpudelitest valmistatud õhuke vilt ning tallaks ümbertöödeldud rehvid. Kingad on sulgkerged, pehmed, hingavad ning läbi ja lõhki südamest sündinud.

KIRA

 

KIRA lugu ei lõpe vaid eetilise tootega. Disainerid võtavad vanad kingad uuesti tagasi, töötlevad need taas ümber ning annetavad uue paari abivajavale noorele naisele. Kui kingi enam parandada ei saa, toodetakse neist energiat.

Baleriinade disain on inspireeritud Audrey Hepburni ikoonilisest stiilist, tuletades meile ikka ja jälle meelde, kuidas vähem on alati rohkem – nii meie enda kui ka meie keskkonna jaoks.

Jah, üks paar saab muuta maailma!
KIRA balleriinadega saab tutvust teha Tallinn Design House’i veebipoes ja minge proovima ka Les Petites kauplusesse!

Lisa kommentaar