Kärt Põldmann loob jalatsimoega tähendusi

Võrreldes rõivamoega räägitakse Eestis kingamoest ja sealses maailmas tegutsejatest üsnagi vähe. Küll aga ei tule ühelegi kingagurmaanile üllatusena Kärt Põldmanni nimi, kelle käsitööna valminud looming on ajatult elegantne ning perfektselt väljatoodud põnevate detailidega. Hiljuti äratas tema looming tähelepanu ka Eesti Laul 2016 finaalis, kus tema disainitud olid võiduka Jüri Pootsmanni vinged jalanõud.

Kart

Foto: erakogu

Kärdi enda jaoks on jalatsid täiesti eraldiseisvad objektid, millel on oma roll tähenduste loojana: “jalatseid kandes ja neid vahetades edastame erinevaid sümboleid ja tähendusi ning loome erinevaid meeleolusid. Näiteks sama ülikonnaga kokkupandud lakknahast kingad või neoonroosad tossud. Kingamoe loomise kõrval on just see tähenduste ja maailmade loomine minu lemmikteema,” rääkis disainer.

Peatselt astub Kärt üles uues ja põnevas rollis, nimelt stiliseerib ta Viru Keskuse moesündmuse FIBIT raames eraldi jalatsimoe etenduse koostöös ABC Kingaga. “Mind paelub eelkõige see, et tegemist ongi puhtalt jalatsite etendusega ning neid on alati keerulisem eksponeerida kui rõivaid. Saab näha väga erinevat kingamoodi, alates värvilistest tossudest kuni lakknahast stilettodeni. Püüan jällegi välja tuua selle jalatsitega edastatavate tähenduste teema. Ilma sügavama mõtteta ainult trende jälgides on need ebaolulised ja kaovad.”

Sellel kevadsuvel teeb kingamoes ilma läbipaistev PVC, mis aga ei mõju sugugi odava kunstmaterjalina, vaid pigem uue glamuurse detailina.

Populaarsed on endiselt ka kuld ja hõbe, mis lubavad kandjatel särada, aga ka 80-ndate disko, moraalse vabaduse teema ja unisex jalatsid. Kärdi enda lemmiktrend on seotud mugavuse ja liikumisvabadusega, eelistades madalaid kingi. “Luban jätkuvalt seista kõrgel madalates kingades,” annab ta vihje ka enda värske loomingu osas.

Kärt Põldmanni stiliseeritud ABC Kinga moeetendust näeme Viru Keskuse aatriumis Viru Keskuse moesündmuse FIBIT raames 11-12. märtsil.

Lisa kommentaar