Karolin Kuusik: panin rõivaloomingule värvikeelu!

Üle 20-aastase kogemusega disainer ja stilist Karolin Kuusik üllatas publikut uudse tooni- ja ideemaastikuga. Sügavuti minevas autorikollektsioonis “Ülestähendused” materialiseerusid rõivasteks mõtisklused loomisest, loojatest ja identiteedist. 

“Iga kunstiteose vaatleja loob selle mõnes mõttes otsast peale tuginedes oma elukogemusele ja olemusele. Üks teos paljuneb täpselt nii mitmeks looks kui on selle nautijaid. Looja ja loomingu vastuvõtja elavad samas isikus,” on Karolin Kuusik veendunud. 

Idee leidis võimsa sümboli kui Karolini pilk peatus kunstiraamatut sirvides mustvalgel fotol – pildilt vaatas vastu teine tugev naine, renessansiajastul kivisse raiutud looja, kelle ühes käes on raamat ja teises sulg. Naine, kes oli valmis oma mõtteid üles tähendama ja jagama, olema ahela alguspunktiks. 

Kuusiku jaoks ennenägematult monokroomne üksikeksemplaridest koosnev kollektsioon pakub võimalust erinevate lugude sünniks. Paratamatult leiab disaineri loomingusse tee tema stilistikogemus. On kandja otsustada, kas minna raskete tikanditega kaetud dressipluusiga lõkke äärde istuma või hoopis õhtul pidutsema; kas voogav kaftan on mõeldud diivanil lugemiseks või uhkel galal säramiseks; kas unikaalse prindiga kaetud organžaime astub ellu sensuaalse hommikumantli või lendleva kleidina. Kõik sõltub rõiva omanikust, ka tema on looja. 

Kollektsiooni teine inspiratsiooniparalleel on samavõrd eeterlik. Kuusiku neljandas omanimelisele brändile loodud kollektsioonis materialiseerub midagi unenäolist, selles talletuvad mõtisklused identiteedist. Kollektsiooni rõivastes leiab kodu Eesti luule, millesse Kuusik on viimase poole aasta jooksul pugenud. Just seetõttu leiab esemete pinnalt ja aksessuaaridest vihjeid kohalikele poeetidele. Just seetõttu on kollektsiooni värvimaastik mõtisklev, vaoshoitud ja rafineeritud.

“Eesti ärkamisaja lugu, kirjanduselu ja haritlaskonna õidelöömine on justkui ime, meie jaoks püha seiklusjutt. See kollektsioon ongi kummardus nii meie ühisele kultuuriloole eestlastena kui ka loojatele meis eneses,” võtab Kuusik kokku oma värskeima loomingu sõnumi. 

Kollektsioon ei tähista siiski täielikku veelahet disaineri eelneva loominguga. Kuusiku disaini austajad leiavad üles ka tuttavad teemad – pidulikkuse ja argisuse vastandumise, oskusliku rätsepatöö, tänavastiili laenud, androgüünse tunnetuse jne. Vaid mäng keeruka ja nüansirohke värvipaletiga on asendunud disaineri enda seatud ülesandega piirduda värvides valge ja musta vahelise halli alaga. 

Materjalidest on kasutusel õrn puuvillabatist, puuvillatrikotaaž, siid, luksuslik siiditüll ja -samet. Kangaid katavad disaineri enda loodud unikaalsed prindid, tikandid ja kangatöötlused, sealhulgas delikaatsed drapeeringud. Uudse lahendusena on katsetatud ka 3D-prinditud detailidega.

Lisa kommentaar