Karin Kreek “Succulent”

7. mail toimub Heino Elleri nimelises Tartu muusikakoolis Mood-Performance-Tants (MPT) moelavastus „Chapter 18”, millega tähistatakse Eestis ainulaadse moeplatvormi täisealiseks saamist. Inspireerituna muinasjuttudest ning unenäolisest mõttemaailmast läbib MPT lapseliku rännaku, et jõuda uue peatükini täiskasvanueas.

Femme hakkab järjest tutvustama andekaid ühis- ja üksikkollektsioonide loojaid, kes 7. mail jutustavad isikupärase muinasloo, mille peategelasteks on 76 ebamaist modelli ja tantsijat.

Esimesena tutvustame Karin Kreeki, kes on Saaremalt pärit noor moelooja. Karini kavandid harutas õmblusteni lahti MPT žürii, kuhu kuulusid kontseptuaalne moelooja Johanna Nurm (Jonurm), nahadisainer Stella Soomlais, MPT lavastaja Jaan Ulst, Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiiliosakonna juhataja Aet Ollisaar ja Tartu Kõrgema Kunstikooli rektor Vallo Nuust.

Karin_Kreek

 

Karini visiooni kohasel peab inimene väärtustama ennast ja universumit. Inimesed töötavad tihti enda loomuse vastu, sest nad otsivad ennekõike mugavust ning turvatunnet. Selline mõttelaad võib aga olla pettekujutlus. Teekond valgustuseni ei peagi olema kerge, kui õige asja nimel vaeva näha. Tuleb leida oma sisemine laps ning olla samal ajal ka täiskasvanu.

Tutvusta ennast

Olen Kuressaare gümnaasiumi 11. klassi õpilane ja olen tegelenud kuus aastat keraamikaga. Mõte see oma teise hobiga siduda oli üsna tükk aega peas mõlkunud, sest mulle meeldib, kui asjade vahel saab näha seoseid ja korrapära. Moekollektsiooni tegemine on minu jaoks samuti justkui korra loomine: nii materiaalselt riiete kujul kui ka iseenda mõtetes. Kui aega on, siis võtan ka paberilehe ette, eelkõige meeldib mulle teha täpitehnikas putukapilte ning neile akvarellidega elu juurde anda. Naudin seda, kui mu tehtud töö saab praktilise väärtuse, seega on mõned pildid teiste jaoks ka kottide ja pluuside peale jõudnud.

Iseloomusta enda kollektsiooni

Kollektsioon on minimalistlik, puhta joone ja lihtsate lõigetega. Värviaktsenti annavad päris elus taimed ja sinakas-roheline glasuur kottidel. Riided sümboliseerivad inimest ennast ja sukulentidega keraamilised kotid ümbritsevat keskkonda. Mõlemat peaks võrdväärselt väärtustama ja mitte üht või teist ära unustama. Rõivad on valgetes toonides nagu puhtad lehed, esindades seda, kes me sündides olime. Kollektsioon annab edasi ideaalse inimese kuvandit.

Karin_Kreek_Kollaaz

 

Milline on sinu riietumise kuldreegel?

Riietus peab olema eelkõige mugav, aga kaunis, ning inimest ennast rõhutav, sest välisel kihil on suur osa kuvandist ja tundest, mille me teistele jätame. Minu puhul kehtib see reegel, et alati peab olema midagi musta või valge ning poes riideid valides ei ole kunagi liiga palju kampsuneid juba olemas.

Karin Kreegi kollektsiooni saab näha 7. mail, mil Tubina saali täidab üheks õhtuks vaatemänguline moelavastus. Lavastaja ja koreograaf Jaan Ulst viib külastajad võlumetsa, kus leiab aset erakordne moeseiklus. Külastajate ette laotub kirev maastik täis tantsu- ja performance-kunsti, millele loob visuaalselt lummavad valgusvormid valguskunstnik Taavi Toom. Õhu paneb võnkuma muusikaline kujundaja Ardo Ran Varres.

MPT piletid on piiratud koguses saadaval Piletilevi eelmüügist. Heino Elleri nimelise Tartu muusikakooli uksed avatakse külastajatele kell 20.30 ning moelavastus algab kell 21.00. Lisainfo MPT kodulehelt ja MPT Facebooki lehelt.

Mine ja tee läbi teekond võlumetsas ning loo endale ainulaadne muinasjutt!

Lisa kommentaar