Kapsapõllust inspireeritud looming rändab maale

Kevadise Tallinn Fashion Weeki raames jõuab lavale Katrin Aasmaa uus kollektsioon “Prosta kapusta”, mis on inspireeritud disaineri vana-vanatädi Naadi aiamaal olevast kapsapõllust.

Katrin Aasmaa, foto Kertin Vasser

Foto: Kertin Vasser

Moekunstniku sõnul võib kapsast pidada nii kolhoseerimise ja põllumajanduse sümboliks, aga ka raske aja üle elamise sümboliks. Tema värske kollektsioon on inspireeritud 40ndatest aastatest, mil glamuursed peod asendusid põllutööle asumisega.

Kollektsioonis kohtab tviidkangast, mis hakkab põllul narmendama ja kuluma. Kulunud kihtide alt paistab aga veel sädelevat litrikangast, mis on meenutuseks peost ja pillerkaarest. Kollektsioon ühendab endas ka piduliku ülikonna töötunkede ja kitliga.

Aasmaa uue loomingu tekstuurid on inspireeritud ussitanud ja augulistest kapsalehtedest, detailidest leiab aga ka kapsalehe ja vanade fotode sakilised servad ning kapsa läbilõikest joonistuvad jooned loovad mustrit.

Kollektsiooni eesmärk on näidata rõivaste emotsionaalset väärtust – kuidas nad saavad panna inimese kõige raskemates olukordades end väärikana tundma ning kuidas rõival on jõud anda inimesele lootust kõige lootusematutes olukordades.

Katrin Aasmaa värske kollektsioon jõuab Tallinn Fashion Weekiraames esitlusele laupäeval, 23. märtsil kell 19.30 Tartus hotellis Lydia. TFW piletid on saadaval Piletilevi.

Lisa kommentaar