Kanname kunsti!

Eesti Vabariigi aastapäeva eel on sündinud kunstiplatvormi Wear-Arts ja moebrändi Tallinn Dolls koostööna üks eriline kollektsioon. Eesti kunstile pühendatud limiteeritud koguses erikollektsiooni tutvustavad mitmed armastatud kunsti- ja kultuuriinimesed.

Foto: Siiri Kumari

„Mulle kui kunstnikule see projekt väga meeldib. Olin isegi alguses kade, kui tutvusin kontseptsiooni ja ideega,” tunnistab üks kunstiprojekti patroonidest Signe Kivi, kelle elus on kunst ja mood lahutamatuks osaks. „Arvasin, et see projekt ei ole alguse saanud üldse mitte Eestist. Seda toredam, et Eesti moekunstnikud on nii keerulise asja ette võtnud.”

„Wear-Arts loob silla kunstniku ja moedisaineri vahel, mille tulemusena sünnib ühislooming. Meie eesmärgiks on toetada autoriõiguste kasutust läbi kunsti, tuues kunstilooming inimeste riidekappi. Armastusest kodumaa vastu on tähelepanu all just Eesti kunst,” märgib Wear-Artsi idee algataja ja eestvedaja Mari Martin.

„Eelkõige meeldib mulle muidugi Eesti kunstnike propageerimine. Ma usun, et sellest võidavad mõlemad pooled, nii moekunst kui ka kunstnik, keda moedisainer kasutab. Ma ennustan sellele väga suurt tulevikku,” lisab Kivi, keda näeme pildil südamelähedase kunstniku Jüri Arraku teosega „Viimane lumi”, mis on vabariigi sünnipäeva eel Eesti rahva jaoks märgilise tähendusega.

 

Wear-Artsi tooteid iseloomustab lihtsus, mugavus ja praktilisus või õigemini multifunktsionaalsus tänu riietel vahetatavatele kunstitöödele. See annab võimaluse kanda näiteks iga päev erinevaid kunstiteoseid vastavalt tujule,” kommenteerib kollektsiooni looja Mari Martin.

Selleks, et Eesti kunst jõuaks ka Sinu garderoobi, tutvu limiteeritud kollektsiooniga.

Kanna ja toeta kunsti! Vaata, mida arvavad Wear-Artsi missiooniprojektist tuntud naiskarakterid

Lisa kommentaar