Kairi Lentsius “Telk 2”

Eksperimentaalse brändi Lentsius Design autor Kairi Lentsius, kes näitas oma kollektsiooni etendusel „Moes on disain”, on bakalaureuse omandanud Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiiliosakonnas ning studeerib hetkel Rootsi Tekstiiliülikooli moedisaini magistriõppe teisel kursusel.

Kairi peab just sellist kombineeritud valdkondadega õpinguteed baasiks, miks töötab mõlemast aspektist väga tugevalt johtuvalt – tegeldes korraga nii rõiva konstureerimisega jälgib äärmise põhjalikkusega kangaste iseärasusi ning loob kangaid/ trükke. Terviklikuma nägemuse nimel katsetab Lentsius ka aksessuaaride kujundamisega. Läbi protsessi on kujunenud välja käekiri: minimalism, eetilisus, kvaliteet.

TELK 2 on jätkuprojekt ja mantlikollektsioon eelmisel, 2013. aasta kevadel valminud bakalaureuse diplomitööle. Kollektsioon on valminud maha kantud militaartelkidest- ja vormiriiretest, millele on antud uus elu ning hingamine. Projekti eesmärgiks on ühest küljest töötada väärtustava taaskasutuse (upcycling) meetodiga ning pakkuda lahendus ja samas teadvustada üha kasvavat tekstiilijäätme probleemi.

Juba lõputöö käigus sai loodud koostöö Kaitsevägede Ühendatud Õppeasutusega ning tutvutud lähemalt viimaste poolt maha kantava tekstiilse varustusega, viimane määrati varasemalt põletamisele. Kõnealused väärika vanusega telgid olid esmalt olnud umbes 20 aastat kasutuses Rootsis ja pärast seda ligi 2 dekaadi Eesti Kaitseväe varustuse hulgas. Selle aja jooksul kangapinnale pleekinud ja vihmaga uhutud graafika on kui looduslik trükimuster ning projekti TELK juures ongi just oluline tõsta esile tekstiili kui materjali ajas muutumist ja selle protsessi loomulikkust, ilu ning miks mitte ka potentsiaali.

Rõivaste loomisel on veel lisatud käsi- ja masintikandi tehnikaid ning siiditrükki, et tuua paremini esile kollektsiooni tihedat seost looduse ja inimeste igapäevaste tarbimisharjumuste vahel.

Vaata ka intervjuud Kairiga

Lentsius Design
www.lentsiusdesign.com
www.facebook.com/lentsiusdesign

Lisa kommentaar