Kadri Kruus paljastab kandja sisemaailma

Esmakordselt andis Kuldnõela žürii välja parima aksessuaaride looja auhinna Kuldne Nõelakoda, mille võitis aksessuaaridisainer Kadri Kruus. Üheksa aastat tegutsenud Kadri Kruusi aksessuaare iseloomustavad klassika, kvaliteet ja meisterlik käsitöö uues julges, innovatiivses vormis. Kadri Kruusi aksessuaarid muudavad glamuuri funktsionaalseks ja funktsionaalse multifunktsionaalseks.

“Kadri Kruus on rajanud tee moeteadliku Eesti naise südamesse kottidega, mis sünteesivad glamuuri funktsionaalsusega. Kadri on hands-on disainer, kes tundes naha hingeelu ei pelga seda kombineerida ootamatute materjalidega, lisades klassikale mõnusalt urbanistliku vaibi. 2019 aastal jõudis Kadri Kruus ka Jaapani turule. Kadri Kruusi uusim seeria “Unique” on valminud nahanäidistest – iga kott on erinev, kuid vorm sama,” kommenteerib žüriiliige Tanel Veenre.

“Seekord võtsin vabaduse kollektsiooni luues distantseerida ennast tootmisprobleemidest ja seeriatootmisest. Klient, traditsiooniline lõpptarbija jäi samuti tahaplaanile. Järele jäi puhas lõbutsemine erinevate materjalide, tehnikate ning ideedega, kasutades ära mulle kui aksessuaaridisainerile omasid detaile ja võtteid,” kirjeldab aksessuaaridisainer loomisprotsessi.

Selle mängulise kollektsiooni aksessuaarid on pigem sümboolsed objektid, mida ühendab idee – ole see, kes soovid. Pidulikud ridikülid kannavad väljamõeldud maailma kuuluvate tegelaste karaktereid. Nii leiab kollektsioonist muinasjuttudest tuttava Rapuntsli, Väikese Merineitsi, Tuhkatriinu, Lumivalgekese, Okasroosikese, Väikese Nõia ja palju muid tegelasi.

Need esemed ei “hooli”, et väljakujunenud arusaama kohaselt peaksid nad endas kandja isiklikke tarbeesemeid peitma. Vastupidiselt – sel korral lasevad nad kõrvalseisjatel neid asju näha, paljastades kandja isikliku ja peidus hoitud sisemaailma. Oluline ei ole mitte praktilisus, vaid soov, tahe ja unistus.

Unikaalmudelid mõjuvad pigem ehetena, kuigi koti põhifunktsioon, kantavus, on säilinud.

Kollektsioonis on kombineeritud tehismaterjale, nahka, erinevaid tootmisjääke, püüdes esile tuua iga materjali võluvamaid omadusi. Aksessuaarid on valmistatud käsitööna.

Kadri Kruusi aksessuaare iseloomustavad klassika, kvaliteet ja meisterlik käsitöö uues julges, innovatiivses vormis. Kadri Kruusi aksessuaarid muudavad glamuuri funktsionaalseks ja funktsionaalse multifunktsionaalseks. Kõike natuke rohkem, aga täpselt parasjagu.

Lisa kommentaar