Just nagu Bianca Jagger

Pükskostüüm on riideese, mille kohta ei saa moodustada lauseid nagu “tuli moepilti tagasi” või “on taas kord moes”. Seda põhjusel, et pükskostüüm on ALATI moes. Mõnikord on see lihtsalt veel rohkem moes kui tavaliselt. Nagu näiteks praegu.

Yves Saint Laurent Fall 2011 RTW

Karmen Pedaru kandmas Yves Saint Laurenti loomingut.

Pükskostüüm on väikese musta kleidi kõrval ilmselt üks neist vähestest riideesemetest, mis ei pea riidekapist küüditamise pärast pidevalt hirmu tundma. Vähem õnnelikud kolleegid nagu boot-cut-lõikelised teksapüksid, pliiats-seelikud ning paatkaelusega džemprid tulevad ning lähevad (ja elavad sellegi oma üürikese elu riidekapis murelikult sekundeid lugedes, millal neid uuema ja trendikama mudeli vastu välja vahetatakse). Aga mitte pükskostüüm. Tema naudib ajatu klassika tiitliga kaasnevaid privileege.

Pükskostüümi jaoks kehvematel aegadel hoolitsevad üksnes kontoriinimesed ning muidu viksid ja viisakad daamid selle eest, et pükskostüüm ka igapäevaselt õue jalutama saaks ning moepildis nähtaval oleks. Parematel päevadel on pükskostüüm aga moeväljaannete poolt kuninga staatusesse tõstetud ja iga moeteadlik naiskodanik käib aeg-ajalt oma uue ja trendika pükskostüümiga väljas eputamas.

Kuna käimasoleval kevad-suvel on pükskostüüm taas kord pjedestaalile asetatud, oleks tagumine aeg veel kord selgel ja kõval häälel üles lugeda kõik need head omadused, mis pükskostüümi iseloomustavad.

Esiteks, pükskostüüm on kiiduväärselt praktiline. Seda võib sõna otseses mõttes kanda, kus tahes: tööl, teatris, sünnipäevapeol, sõbrannadega kohvikuid väisates jne. Teiseks, pükskostüümi võib justkui legot edukalt osadeks lammutada.  Pintsakut ja pükse saab ju ka eraldi kanda ning teiste rõivaesemetega kombineerida. Kolmandaks, katsetades tegumoe ja kangaga, on igas vanuses ja iga figuuriga naisel võimalik leida enda jaoks paslik mudel. Neljandaks, mängides aksessuaaridega, saab luua kõige erinevamaid komplekte, alustades überrangest ja korrektsusest nõretavast välimusest kuni boheemlaslikult vaba ja rõõmsameelseni välja.

Alanud hooaeg on oma lemmikuks valinud suviselt valge ja kergelt vintage-maigulise pükskostüümi. Umbes midagi sellist nagu Bianca Jagger kandis kunagi 1970ndatel. Kuigi hooaja lemmiklapseks on valge ja biancajaggerlik pükskostüüm, võiks avatud olla ka teistele värvidele ja just eriti mustritele. Pea siinkohal meeles, et tagasihoidlikkus ei ole voorus! Küll aga on seda maitsekus. Niisiis: kui otsustada värvilise ja/või mustrilise pükskostüümi kasuks, siis las see jäädagi monoetenduseks – hoia soeng, meik ja aksessuaarid lihtsad.

bianca

Bianca Jagger. Foto: Scanpix

Pintsaku lõige võiks olla mõnus kokteil naiselikkusest ja killukesest mehelikkusest. Talje osa rõhutagu kenasti kandja liivakellafiguuri, ent samas võiks üldmuljes aimata kerget maskuliinsuse ja kontrastide hõngu. Tulemus peaks mõjuma loomulikult ja ülepingutamata.

Pikkade maad puudutavate püksisäärte kõrval võiks katsetada ka näiteks pahkluudeni ulatuva säärepikkusega. Need, keda on premeeritud jumalike säärtega, võiksid sõprust sobitada sootuks lühikeste pükstega. Püksisääre laius võimaldab samuti hulgaliselt variatsioone – alates superkitsast kuni avarama lõikeni välja.

Kanna pükskostüümi näiteks kergelt läbikumava ja amatsoonilikult avara dekolteega siidpluusi, pilvelõhkujalike stilettode ning relvitukstegeva aplombiga. Me lubame: imetlevad pilgud on garanteeritud!

Lisa kommentaar