Johanna Parv lummas jätkusuutlikkusega

Hõbenõelale nomineeritud Johanna Parv esitles gala raames 2024. aasta kevad-suvist kollektsiooni, mis lummas funktsionaalsuse ja jätkusuutlikkusega. Jälgides naisi enda ümber – rattafanaatikuid, kontoritöötajaid, kiirustavaid linnaelanikke hommikuses melus sündis otsus kevad/suve kollektsioonis lähtuda 1950- 1960ndate naisterõivaste lõike- ja õmblustehnikatest ja keha järgivast siluetist, sidudes need tänapäevaste funktsionaalsete materjalidega.

Kollektsioon on tugevasti mõjutatud tema kasutatavast kangast. Keskpunktiks on taaskasutatud nailon. Kergelt läbipaistev kangas võimaldab näha ka sisemist tööd ehk nii öelda kogu luustruktuuri igast tehnilisest rõivast, lastes Parve töö keerukusel särada.

Teised peened detailid, mida pole kahe silma vahele jäetud: täpilised silikoonmustrid õlgadel käekoti rihmade libisemise peatamiseks ja vööd mantlitel, millega volüümikas mantel üles tõsta, mis muidu võiks rattaga sõitmist takistada. Parve signatuurkott Action bag on pehmest öko-nahast reguleeritavate rihmadega ning elegantselt õla järgi vormitud. Vintage bag käekotid on taas konstrueeritud vöö ja õlarihmadega, et anda sellele uus elu kiires linnamelus, jättes käed vabaks ning hoides kotti kindlalt keha ligidal.

Kontrastiks kollektsiooni pehmetele õhulistele materjalidele näeme Londonis elava disainer Freya Douglas Fergusoniga koostöös valminud skulpturaalseid robotstiilis ehteid.

Peegeldades varasemat ja uuesti leiutades, täiustades oma lõiketehnikaid ning tutvustades uusi kangaid on Johanna Parve kevad/suve kollektsioon progress tema disaini esteetikas, mille tuumaks on funktsionaalsus ja jätkusuutlikkus. Parv ei mõtle ainult sellele, mida tema töö annab täna vaid ka seda, kuidas seda tõlgendatakse edaspidi.

Lisa kommentaar