Jana moeampsud

Rõivadisainer ja joogaõpetaja Jana Tafenau hindab stiilset virvarri. Eklektika on palju põnevam kui üksluine enda raamidesse surumine. Tähtis on oskus kombineerida, julgus katsetada ning õiged aksessuaarid, mis annavad kogu välimusele viimase lihvi. Loe lähemalt Jana stiilitõdedest ja moeapsudest, mis tegelikult on rohkem „mood” kui „apsud”.

IMG_4386-Edit

Foto: Maksim Toome

Mida tähendab sinu jaoks mõiste stiilne?
Minu meelest on „stiilne” sünonüüm sõnale „kantav”. Stiil on enda eneseväljenduse ja kommunikatsiooni keel kaasaegses ühiskonnas. Mida loomulikum on isik enda individuaalsuse väljendamises, seda stiilsem ta on.

janataf

Foto: Maksim Toome

Kuidas defineeriksid enda stiili?
Mulle meeldib eklektiline stiil, nt hubane ja šikk Cosy & Chic. Mulle meeldib kombineerida erinevaid stiile ning leida ootamatuid disainilahendusi uutes kombinatsioonides. See võib olla sümbioos klassikalisest meeste pintsakust, romantilisest kleidist Lady Like, džoki kindadest ja väga kulunud ja määrdunud tossudest. Teine kord mulle meeldiks selga panna minimalistlik ülikond, millel on puhtad värvid ja konkreetne vorm. Tõenäoliselt on minu stiil minu tuju ja mulle ei meeldi ekspluateerida üht ja sama moejoont, see oleks igav.

IMG_3731-Edit

Foto: Maksim Toome

Milline rõivaese on sinu absoluutne lemmik?
Mina olen rõivadisainer, kuid minu lemmikelement garderoobis on kingad. Õigesti valitud kingad täiendavad kogu stiili. Iga kord, kui tahate poest uued riided osta, mõelge kõigepealt, milliseid kingi nendega kannate.

Mis võiks olla kõige julgem riideese sinu garderoobis?
Väga erksate või isegi süngete värvidega riideese. Alati tundub šokeeriv, aga siinjuures originaalne ja huvitav.

Milline rõivas ei vea kunagi alt?
Lakoonilised klassikalised riided nagu must meeste pintsak. Must kõrge kaelusega džemper ja avatud pahkluuga püksid à la Audrey Hepburn.

Millise ajastu riietumisstiili hindad?
Mind inspereerib väga 1920. Aastate Ameerika Ühendriikide noore mässumeelsus ja „ Jazz Age” oma julgete moetrendidega, mida on kirjeldatud F.S. Fitzgeraldi teostes. Samuti ka British Chic  – klassikaline, romantiline, kuid siinjuures alati hull ja uskumatu, julm ja lihtne. Mulle meeldivad moes erinevad mässumeelsed perioodid, tänu millele võib praegu absoluutselt kõike omavahel kombineerida ja eksperimenteerida ja see on suurepärane!

boyfriends style

Foto: Aleksandr Fimaier

Mis on sinu lemmikpaigad šoppamiseks?
Armastan külastada alternatiivseid disainerikauplusi, eriti nn vanas Euroopas. Seal saab alati leida midagi huvitavat. Meil Tallinnaski on neid kohti ja see rõõmustab mind väga.

Kas sulle meenub mõni sinu enda n-ö moe- või iluämber?
Puerto Ricos iludusvõistlusel Miss Universe hilinesin ühele pidulikule üritusele. Kontsade asemel olin New Balance’i tossudes. Kes võis tol ajal mõelda, et nüüd on see moes.

Mis tõmbab ilusale välimusele kriipsu peale?
Liiga tugev makeup.

Millega kavatsed järgmisena oma garderoobi vürtsitada?
Tegelen järgmise kollektsiooniga ja luban varsti üllatada kõiki oma kliente!

Jaga palun meie lugejatega mõnd oma stiilinippi?
Kui kahtlete, kas mõne riideeseme juurde sobib valitud aksessuar või mitte, ärge kasutage seda! Parem vähem aksessuaare, kui ülearu palju.

Kuidas saada võitu levinud mõtteviisist: „Appi, ma ei saa seda selga panna, mida teised arvaksid?”
Austage teid ümbritsevate inimeste mõtteid, aga ärge unustage, et need mõtted ei ole teie isiklikud. Selles tasakaalus leiate stiili, kuidas end väljendada ja ühtlasi arvestada teistega.

Jana Tafenau tegemistega saate kursis olla tema facebook lehe kaudu ning jälgides teda instagramis janatafenau.

Lisa kommentaar