Jäägivaba kollektsioon

Montoni poodidest on võimalik soetada Montoni ja Eesti Kunstiakadeemia moedisaini eriala tudengite koostöös loodud „Zero Waste“ ehk jäägivaba kollektsiooni.

zero waste_

Fotod: Tootja

Montoni kollektsioonijuht Kaie Kaas-Ojavere ütles, et koostöö eesmärgiks oli luua moedisaini tudengite abiga tooted, mis esindavad tänapäevaseid keskkonda säästvaid väärtuseid, vastavad Montoni brändi olemusele, kõnetavad sihtklienti ning näevad seejuures ihaldusväärsed välja. „Jätkusuutlikkus on teema, millele peavad mõtlema tänapäeval kõik ettevõtted. Olgu selleks siis meie CO2-jalajälje vähendamine, võimalikult loodus- ja tervisesõbralik tootmine või üldiselt vastutustundlik äritegevus. Seda eeldavad üha enam kliendid, laiem üldsus ja see mõtteviis on vajalik konkurentsis püsimiseks,“ märkis ta.

Kaas-Ojavere lisas, et Baltika on juba mõnda aega lähtunud äritegevuses jätkusuutlikkusest – näiteks taaskasutatud materjalide kasutamine, jäägivabad mudelid kollektsioonides ning 3D tootearendus.

zero waste

 

EKA moeosakonna juht Piret Puppart, kelle juhendamisel uued tooted valmisid, kinnitas, et EKA peab loodust säästvat moodi väga oluliseks ning tudengid eksperimenteerivad juba aastaid jääkmaterjalidega, millega luua uusi vorme. „Koostöös Montoniga kasvas kolm võimalikku lahendust jätkusuutlikkuse teemal, kus üks keskendus jäägivabale tootmisele, üks laojääkide ärakasutamisele ja kolmas ümbertöödeldud kiudude kasutamisele. Jäime esimese juurde, sest see on tehniliselt eriti kaasahaarav ja tegelikult iga disaineri võimuses. Kas siis pole tore teada, et sinu kleidi tegemisel pole üle jäänud pea grammigi kasutusse mitte minevat kangast!“ kommenteeris Puppart, lisades: „Lisaks on alati tore näha hiljem oma disaini kellegi seljas. See on väga hea tunne, kui taipad, et see, millesse oma aega ja energiat panustasid, on just see, mille antud kandja enda kaunistamiseks välja on valinud.“

„Zero Waste“ ehk jäägivaba kollektsioon on olnud positiivseks tõukeks kõikidele osapooltele: nii tudengitele, Montoni brändile kui ka Montoni taga seisvatele tootjatele, tõestamaks jäägivaba tootmise ja atraktiivse disaini võimalikkust ka suuremates kogustes. Pupparti sõnul on ülikoolide aktiivne kaasamine moeettevõtlusesse väga tänuväärne. „Tudengid proovivad igapäevaselt teha oma projektides väga jätkusuutlikke otsuseid ja see hakkab loodetavasti suurettevõtete abiga peegelduma ka laiemale üldsusele,“ märkis õppejõud.

Montoni uue kollektsiooni loomisesse panustasid moeeriala tudengid Eva Linda Sammelselg, Karin Kreek ja Karl Martin Kelder.

Lisa kommentaar