Ivo Nikkolo juubelinäitus

Alates laupäevast, 22. novembrist saab Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones tutvuda Ivo Nikkolo kaubamärgi 20. juubeliks valminud mininäitusega „Ivo Nikkolo: 20 years of design fashion“.

Foto: Jelena Rudi

Ivo Nikkolo kaubamärk loodi 1994. aastal ning see on saanud kahe kümnendi jooksul tuntuks kui üks unikaalsemaid ja kvaliteetsemaid kodumaiseid disainbrände, mille moepärandisse on läbi aegade panustanud erinevad andekad Eesti moeloojad, alustades Ivo Nikkolost kuni tänaste disainerite Eve Hansoni ja Britta Laumetsani.

Kahe kümnendi pikkuse ajaloo tähistamiseks ühendasid disainerid Eve Hanson, Britta Laumets ja kaubamärgi looja, Ivo Nikkolo oma loomejõu, et tuua moepubliku ette üks tõeliselt ekstravagantne, kordumatu ning ivonikkololik kõrgmoe kollektsioon. Alates 22. novembrist on kõikidel moearmastajatel võimalik selle kollektsiooni valitud paladega tutvuda Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones – näitusel „Ivo Nikkolo: 20 years of design fashion“. Näituse teeb eriliseks fakt, et üle poolte esitletud rõivaesemetest on ka müügil. Lisaks erikollektsiooni valitud paladele on näitusel esindatud ka mõned väga haruldased esemed Eesti Ajaloomuuseumi tekstiilikogust, mille valmimisaeg jääb Ivo Nikkolo brändi algusaastatesse.

Ivo Nikkolo kollektsiooni tooted sünnivad suuremas osas siinsamas Eestis toetudes siinsele pika-ajalisele kvaliteetrõivaste valmistamise kogemusele, ning nende valmistamiseks valitakse Euroopa ja maailma tippkvaliteediga kangad. Kaubamärgi disainerid on läbi aastate pälvinud mitmeid kodumaise moedisaini auhindu – disainer Ivo Nikkolo on pälvinud Kuldnõela ühel korral ja praegune peadisainer Eve Hanson on kahekordne Kuldnõela laureaat. Näitusel esitletud ainueksemplaride ostmise sooviga tuleks pöörduda Ivo Nikkolo esinduspoodi.

Näitus on avatud kuni 11. jaanuarini 2015 Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones (Pikk 17, Tallinn). Lahtiolekuajad ja piletihinnad veebilehel www.ajaloomuuseum.ee

Lisa kommentaar