Interaktiivse moekollektsiooni esmaesitlus Eestis

18. mail toimus Eesti moedisaineri Kadri Klampe brändi Yufash esmakordne esitlus Eestis. Sündmus leidis aset üle-Euroopalise Muuseumiöö raames ERMis ja sellest erakordsest õhtust said osa ligi 5200 külastajat. 

Yufash on innovatiivne bränd, vallutamas New Yorgi moelavasid. Esitlusele tuli interaktiivne naiste ja meeste kollektsioon heli- ja valgusmängudega, mille lavastusele aitasid kaasa floristikadisainer Aire Reenumägi, helikunstnik Sander Saarmets ja valguskunstnik Virge Loo. Esitletud moelooja looming tuli Eestisse otse Pariisi ja New Yorgi moenädalatelt.

Võrust pärit Kadri Klampe asutas brändi 2015. aastal Londonis avades uksed moefilmi esilinastusega My Mind, mis pälvis sama aasta suvel kokku 6 rahvusvahelist nominatsiooni USAs ja Inglismaal. Brändi lühifilmi võtted toimusid Saku mõisas ja näitlejate esireas on Ülle Kaljuste, Raivo Trass ja teised Eesti talendid. Yufash lühifilmi saab vaadata siit.

Esimesed 3 aastat keskendus moedisainer Kadri Klampe ainult eratellimustele, milleks olid õhtukleidid, galad ja lavaetteasted. Murdepunkt saabus 2018. aastal kui Kadriga võttis ühendust New Yorgi moenädalate CAAFD komitee ja palus žüriile saata Yufash viimane kollektsioon. CAAFD komitee sponsoreerib ja toob New Yorgi ametlikule moelavale igal aastal 4-5 uut brändi, kelles nad näevad potentsiaali. Disainerid valitakse välja üle maailma, millele eelneb pikk kollektsioonide läbivaatus ning sõelale jäävad vaid need, kes saavad zürii poolt 100% heakskiidu. CAAFD komiteele laekus 996 avaldust ja poolteist kuud hiljem tuli otsus – Yufash osutus CAAFD komitee poolt väljavalituks. See tähendab Yufash brändi jaoks 2-aastast sponsorluslepingut ja mentorlusprogrammi ja loomulikult 4 hooaja runway showd New York Fashion Week’i ametlikul laval. Lähemalt saab lugeda SIIT.

Yufash esimene Kevad/Suvi 2019 kollektsioon esitleti New Yorgi moelaval 10. septembril, millele järgnes palju melu ja meediat. Show’le järgneva 3 nädala jooksul kajastus bränd juhtivates moeväljaannetes – Vogue, Canon USA ning leidis ka tee Paris Hilton parima sõbranna Charisse Mills garderoobi.

Disainer Kadri Klampe järgmine etteaste leiab aset Septembris New Yorgi moenädalatel.

Lisa kommentaar