Inspireerituna Bowie loomingust

Eestlannast moedisainer Margit Peura esitles oma brändi Whitetail värskeimat kollektsiooni taas Berliini moenädalal. Jaanuari keskel toimunud üritusel täiendasid rõivakomplekte peaehted kaubamärgilt WXYZ jewerly, mille loomingut kannavad ka maailmakuulsad staarid.

Whitetaili sügis- ja talvekollektsiooni luues ammutas disainer inspiratsiooni laulja David Bowie loomingust. „Kuulasin Bowie laulu „Love is Lost” ‒ see kõlas nii värskelt ja inspireerivalt,” avab Peura uue kollektsiooni tausta. „Kollektsiooni värvimaailma mõjutas aga Bowie albumi „Aladdin Sane” kaanepilt, püüdsin muusiku visuaalset kunsti oma loomingusse integreerida.”

„Uues kollektsioonis domineerivad mitmed värvid ja mustrid. Sinise, punase ja rohelise kombinatsioon kõnetas mind kohe,” räägib Peura. „Oluline oli leida ka õiged kangad, mis oleksid orgaanilise koostisega.” Brändile omaselt iseloomustavad kollektsiooni minimalistlik disain ning ülikvaliteetsed materjalid. Kangastest on kasutusel orgaaniline vill ning siid, kudumid on valminud Peruu alpakavillast.

New Yorgi ehtebrändi WXYZ jewerly disainer Laura Wass lõi spetsiaalselt Whitetaili kollektsiooni jaoks peaehted, mis Berliini moenädalal rõivaid täiendasid. „Nad võtsid meiega ise ühendust ning soovisid koostööd teha,” kinnitab Peura. „See oli väga põnev projekt, sest USA-s valminud aksessuaarid moodustasid rõivastega ideaalse terviku.” Teadusest ning kunstist inspiratsiooni ammutav Wass loob omapärastest materjalidest ehteid, mida on teiste hulgas kandnud ka maailmakuulsad lauljannad Beyoncé ja Lady Gaga.

Moedisainer Margit Peura on lõpetanud Tartu Ülikoolis arstiteaduskonna ning õppinud moedisaini Helsinki Disainikoolis (Helsinki Design School), mille ta lõpetas 2014. aastal. Ökoloogiliselt ja eetiliselt toodetud kõrgekvaliteedilisi ning omanäolise disainiga tooteid pakkuv rõivabränd Whitetail on loodud 2014. aastal Helsingis. Tallinnas on moebrändi Whitetail rõivad müügil pop-up moepoes Zero (Veerenni 24).

Lisa kommentaar