Igikestev girl power!

Hiljuti Londoni moenädala põhikavas esitlusele tulnud Roberta Eineri uusimas kollektsioonis valitses tema loomingule igiomane girl power. Ehkki igal hooajal on selle ümber loodud justkui uus paralleelmaailm, jääb brändi vaim ikka samaks – see on noor mänglev tütarlaps, kes tunneb end oma kehas hästi ja on õnnelik, olles tema ise.

1980. aastad tunduvad olevat põhjatu ideede varasalv, mis on erinevaid moekunstnikke inspireerinud juba pea kaks kümnendit. Roberta vaimustus seekord filmidest „Blade Runner” ja „Tron”; vanadest videomängudest ja nende kirevast graafikast; power suit’i võimsusest, neoonvärvidest ning kogu selle kompoti veidrustest. Mitmed kleidid ja jakid said rikkalikult kaetud Swarovski kristallidega, mis lisavad rikkalikult glamuuri – koostöö, mis jätkub juba kolmandat hooaega.

Ometi pole sugugi kõik kleidid disainitud maksimalistlikku esteetikat silmas pidades – on ka märksa tagasihoidlikumaid komplekte, kus pääsevad mõjule väikesed detailid.

Pidžaamastiilis tikitud ülikonnad vahelduvad kaunistatud puhvjopedega, litritega peokleitidele lisavad vaheldust peenikese triibuga kangas ning asümmeetrilised lõiked. Roberta lisab oma loomingule isikliku aspekti, kujutades tikitud piltidel oma vanemaid nende puhkusereisidel 1980. aastatel.

Kollektsiooni esitlus ise oli üsna värvikas ja ebatavaline. Modellid tantsisklesid 1980. aastate muusika saatel, aeg-ajalt riiulilt mõnda taldrikut haarates ning kirjutades sellele midagi taunimisväärset, mida nad sooviksid maailmast hävitada. Loosungitel oli mainitud kapitalismi, mõõdulinti, rassismi, võltssõpru ning paljut muud. Seejärel loopisid tüdrukud taldrikuid suure hooga vastu seina, nii et killud lendasid üle kogu ruumi laiali. Nende tegevus, ehkki sümbolistlik, andis lootust, et sellise suhtumisega saab ehk tõesti maailmas ühtteist paremaks muuta.

Lisa kommentaar