Hoolimise sõnum

Rahvusvaheliselt hinnatud disainer ja kunstnik Marit Ilison esitleb uut Black Heart kollektsiooni, mis on järg viis aastat tagasi ilmavalgust näinud minimalistlikele musta südamega särkidele. Uue Black Heart loungewear kollektsiooni sametised pusad ja dressipüksid tuletavad kandjale meelde väikeste hetkede nautimist, hoolimist ja enda hoidmist. Säravates värvides tooted on valmistatud Eestis ja pakuvad kandmisrõõmu kogu perele.

„Minu jaoks on kõige olulisem tunne –  kuidas me ennast siin maailmas igal  hetkel tunneme.  Ja et kuidas luua argiellu väikseid hetki, mis teevad hea tunde või toovad naeratuse näole,“ räägib moelooja Marit Ilison. „Samet on selles plaanis minu jaoks ideaalne materjal. Seda on väga mõnus katsuda ning kangast puudutades vabaneb meie kehas oksütotsiin, mida kutsutakse õnne ja armastuse hormooniks, sest see tekitab hea tunde ning leevendab pingeid.”

Moelooja sõnul kannab uus Black Heart kollektsioon endas hoolimise ja hoidmise ideed. “Hoides ennast, saame ka kõige muu suhtes hoolivamad olla,” räägib Ilison, kelle sõnul on enda eest hoolitsemine praegusel ajal eriti oluline. “Pingeid on palju ning hästi lihtne on asjade ja tegemiste alla mattuda. Mu viimase aja südameasjaks on, et looksime igasse päeva väikeseid hetki, mis teevad meelele pai.”

Käesolev kollektsioon on järg Black Hearti esimesele kollektsioonile, mida Marit Ilison Creative Atelier 2015. aastal esitles. Südame kui kujutise idee on Marit Ilisoni saatnud juba aga alates 1994. aastast, mil hakkas Soome kirjasõbra eeskujul enda kirju, algul paberkandjal, hiljem elektrooniliselt südame märgiga signeerima. Sedasi jõudiski ühel hetkel must süda särkidele. “Mulle väga meeldib mõte, et pluusil oleva kujutise kaudu võimendub iga meie südamelöök ja maailma levib headust ja armastust.”

Uue kollektsiooni nägudeks on eri valdkondades tegutsevad oma ala tegijad, kes on enda tegemiste või loominguga Ilisoni inspireerinud. Black Heart südamesaadikuteks, nagu Ilison neid nimetab, on taipoksija ja treener Astrid Johanna Grents, kirjanik Eia Uus, restoranipidaja Kristjan Peäske, luuletaja ja dramaturg Paavi Piik, ettevõtja Peeter Ilison ning podcaster ja sportlik suunamudija Sandra Raju. “Nad on kõik oma erialale meeletult pühendunud, teisi innustavad ja samas niivõrd soojad ja siirad inimesed, kes on mulle suureks eeskujuks. Imetlen nende oskust oma südameasja ellu viies kogu pinge ja tempoga toime tulla,” räägib moelooja.

Black Heart kollektsiooni saab soetada leheküljel maritilison.com. Loovateljee Marit Ilison Creative Atelier tegemistel saab silma peal hoida Facebookis ja Instagramis ning peatselt avatakse ka esinduspood Põhjala tehases.

Black Heart kollektsiooni tutvustusvideo:

https://vimeo.com/488998858

Lisa kommentaar