Homme alustab Oksana Tanditi moesaade

Sellel laupäeval jõuab ERRi venekeelses kanalis ETV+ eetrisse esimene Oksana Tanditi autorisaade „KREATIIV“. Moesõpradele rohkelt põnevust tõotavas saates läheme seekord Stockholmi moenädalale, heidame pilgu Ülle Suurhans-Pohjanheimo ateljeesse ning saame rohkem teada moeajaloost ning moeblogingust. Eestikeelse sünkroontõlkega saade on eetris laupäeva hommikul kell 10.30.

OksanaTandit_foto_OlgaMakina_1

Foto: Olga Makina

„Saate mõte on näidata moevaldkonnas toimuvat võrdlusena meil ja mujal, nii et saaksime vastastikku õppida üksteise kogemusest. Seekord käime ära Stockholmis, järgmises saates Londoni moenädalal ja vaatame, millised on trendid, analüüsime kollektsioone, heidame pilgu korraldusele,“ tutvustas teemasid saate autor Oksana Tandit.

Tema juhitavas saaterubriigis „Fookus“ on oktoobris Stockholmi ja Londoni moenädalate raames tähelepanu all Filippa K, Camilla Welton, Burberry ja Roberta Einer, EKA professor Tanel Veenre ning Londoni maineka moeülikooli University of Westminster programmidirektor Andrew Groves annavad ülevaate moehariduse perspektiividest, selgitame pop-up moeäri kontseptsiooni ning tutvume ka erinevate ametitega moeäris disainerist toomisjuhi ja stilistini.

Populaarne moeblogija Lucine viib oma rubriigis „Ateljee“ vaataja rändama Eesti armastatud moeloojate ateljeedesse, kus teemaks just igaühe unikaalne käekiri või lemmikdetail. Esimeses saates räägib Ülle Suurhans-Pohjanheimo oma sügishooaja hitist – ülikvaliteetsest kašmiirmantlist – , oktoobris seisavad veel ees kohtumised näiteks Kirill Safonovi, Julia Havanskaja, Kristina Viirpalu ja Baltmani peadisainer Antonioga.

Lusine1

Foto: Ülo Josing

Lucine’i kanda on saates ka rubriik „Moebloging“. Esimeses saates antakse vastus küsimusele, mis on üldse moebloging ning kui glamuurset elu tegelikkuses moeblogijad elavad, edaspidi on Lucine’i külalisteks Eesti tuntud moeblogijad, kes tutvustavad hetkel aktuaalseid moetrende. Oktoobris näiteks näeb stiilinäiteid Aljona Eesmaalt, Helene Vetikult ja Pello Raunolt.

Igal laupäeva hommikul saavad nüüd moevaldkonnast huvitatud tunda end ka kui mõne maineka moeülikooli loenguruumis ning seda koos rahvusvaheliselt tunnustatud moetööstuse eksperdi ning Venemaa International Consulting Groupi presidendi Anna Lebsak-Kleimansiga, kelle rubriik „Mood – see on äri“ toob igal nädalal vaatajateni lühiloengu mõnel moega seotud põneval teemal. Esimeses saates viib Anna meid moeajalukku ning kultuurantropoloogiasse, rääkides muuhulgas ka sellest, mida tähendab imago ostmine. Oktoobris on kõne all veel moeäri erinevate müügikontseptsioonide teema, räägitakse lahti moeturu peamised kliendisegmendid ning palju muudki veel.

„KREATIIV“ on eetris laupäeva hommikuti kell 10.30 ERRi uues venekeelses kanalis ETV+ ning selle kordused kolmapäeviti kell 11.15 ja neljapäeviti kell 21.00. Režissöör Andres Lepasar.

Vaata saate tutvustust

Lisa kommentaar