Hõbenõela viis koju Hannes Rüütel!

Tallinn Fashion Weekil eristus Hannes Rüütel ülitugevalt isikupärase joone ja energiaga. Uues kollektsioonis näeb edasiminekut suunal, mis defineerib teda omalaadse ja värske stiilikeelega disainerina. Värske ja ägeda sähvatuse vääriline moelooja, millena me Hõbenõela auhinda mõistame.

Hannes Rüüteli sügistalvises kollektsioonis kohtuvad omavahel kaks märgilist etappi disaineri teekonnal – kevadel laiema publiku ette jõudnud tervikliku ja enesekindlama disainikäekirja sisse on põimitud Rüüteli päris esimene autorikollektsioon OIU.

Nagu aastaid tagasi, on selgi korral Rüütel inspiratsiooni ammutanud oma vanavanemate maakodust. ’’Nõukaaegsed seinavaibad ja mänguasjad, tapeedikihtide alt välja koorunud värvilaigud, vanaisa punutud sibulakorvid ja vanaema kootud kindad ja sokid. Kõik need elemendid üheskoos naturaalsete materjalidega loovad šiki ja võiks öelda, et isegi kergelt piduliku terviku. Seda igati kaasaegses ja omapärases võtmes,’’ kirjeldab disainer.

“Sügishooajale omane velvet ja kvaliteetne meriinovill, pilkupüüdvad siidkangad ning värvikihtidest ja sibulakoortest inspireeritud originaalprint on suurepäraseks aktsendiks minu loomingu minimalistlikule vormile pakkudes publikule põnevat vaatemängu,” avab Rüütel kollektsiooni telgitaguseid.

Lisa kommentaar