Harmooniline paradiis

NYMF Moestuudio tõi lavale küllusliku, sametist ja tikanditest koosneva kollektsiooni “Paradiis”. NYMFi disaineri Triin Kärblase värske loomingu inspiratsiooniks on tema enda sisemaailm, samuti ka ajastu, mil hinnati just ilu ja filigraansust.

„NYMFi looming on suuresti minu enda kasvamise tee. Juba üle kümmekonna aasta on minu kollektsioonid rääkinud lugusid erinevatest naistest ja nende arhetüüpidest ning loomisprotsess on olnud minu tee kogeda nende arhetüüpide ilu- ja valupunkte, siis seekord on see kuidagi teisiti. Ei ole eraldi Naist, on hoopis Looja. Kontakt loojaga iseeneses. Tunnetus, kuidas absoluutselt kõik on võimalik ja kuidas iseendal on võimalus end ümbritsevat luua.

Läbi selle kollektsiooni olen teinud valiku luua iseendale uus maailm. Harmooniline paradiis keset üleilmset kaost. Lopsakas oaas keset hävitavat tarbimisühiskonda. Olen kohas, kus mõistan, et ei ole vaja minna kaasa sellega, mis tundub väär. Veel vähem sellega võidelda ja läbi võitluse toita ning kasvatada intriigi. Jah, ma ei suuda muuta kogu maailma, aga saan luua oma pisikese, veidi värvilisema, helisevama ja kõrgemalt vibreerivama paralleelmaailma. See on mõistmine, kui tohutu vahe on elutul toodangul ja hingestatud loomingul. See on inspiratsioon omada julgust astuda sellest üldisest voolust välja ning avastada ja väljendada just iseenda tõde ja unikaalsust. See on koht, kus puuduvad võrdlused ja hinnangud ning kus hullupöörane rapsimine on asendunud sooviga protsessi kirega nautida. See on ka julgustus armastada, imetleda, väärtustada ja hellitada iseennast eelkõige iseenda, mitte teiste pärast ning olla seeläbi iseendale inspiratsiooniallikaks.

NYMFi “Paradiis” on minu ilust ja armastusest pulbitseva sisemaailma peegeldus. Ta kannab endas ülima naiselikkuse ja külluse harmooniat, lopsakust ja küpsust, sügavust ja mängulisust, luksust ja hingestatust. See on ajaränd hetkedesse, kus veel hinnati ilu ja filigraansust – aristokraatlikud prindid, kelmikat pärlivööd, malbelt sametised drapeeringud, külluslikult faktuursed tikandid, ajastuhõngulised narmad, sügavküpsed kontrastid ning müstilised hingelinnud. Vormilt on Paradiis üsna mitmekihiline, ühendades endas nii igapäevaselt kantavaid figuuri hellitavaid trikotaažkleite, vintage-peokleite kui ka luksuslikumaid galakleite,” kirjeldab disainer Triin Kärblane oma Paradiisi lugu ülima aususega.

Lisa kommentaar